Trwa ładowanie...

Gmina oferuje darmowe naprawy w domach emerytów

Gmina w miejscowości Figueira de Castelo Rodrigo, na północnym wschodzie Portugalii, uruchomiła darmowe naprawy w domach mieszkających tam emerytów. Prośby o interwencję techników odbierane są przez całą dobę.

Share
Gmina oferuje darmowe naprawy w domach emerytówŹródło: Fotolia, fot: Alexander Raths
d55unfa

Jak poinformował burmistrz gminy Paulo Langrouva rozpoczęta w tym miesiącu akcja realizowana jest pod hasłem "Pomoc dla seniorów".

- Jesteśmy pierwszym portugalskim samorządem terytorialnym realizującym pomoc tego typu dla osób w wieku powyżej 65 lat. Nasz program realizowany jest przez działający w gminie Wydział Pomocy Socjalnej, Psychologii i Zdrowia - powiedział burmistrz. Emeryci zgłaszają zapotrzebowanie na naprawy, korzystając z czynnej całą dobę infolinii.

W ramach "Pomocy dla seniorów" wykonywane są naprawy mebli, oświetlenia, kranów itp. Bezpłatna pomoc dla emerytów obejmuje też usługi szklarskie.

Jak wyjaśnił burmistrz Langrouva, pierwotnym zamiarem inicjatorów akcji było objęcie programem napraw ubogich osób w podeszłym wieku. Z czasem postanowiono jednak objąć nim wszystkich emerytów mieszkających na terenie tej siedmiotysięcznej gminy.

Serwisanci opłacani przez gminę w ramach "Pomocy dla seniorów" korzystają z pojazdu udostępnionego przez samorząd terytorialny.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d55unfa

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d55unfa
d55unfa