Trwa ładowanie...
d2xfovm
d2xfovm

Groclin przejmuje CADM Automotive za min. 20 mln zł, chce rosnąć 2-cyfrowo

Warszawa, 06.04.2016 (ISBnews) - Groclin kupi docelowo 100% udziałów inżynierskiego biura projektowego CADM Automotive. Wartość całej transakcji wyniesie nie mniej niż 20 mln zł (gotówka plus akcje). Po połączeniu grodziska spółka chce się rozwijać przynajmniej dwucyfrowo rok do roku, podał Groclin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xfovm

"W pierwszym etapie transakcji Groclin nabędzie za gotówkę 51% udziałów (10,2 mln zł) CADM Automotive Sp. z o.o. Drugi etap nastąpi po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki za 2017 rok i jej wartość transakcji wyniesie 7x rocznego EBITDA spółki, nie mniej niż 9,8 mln zł. 50% kwoty będzie stanowić gotówka, a drugie 50% będzie wypłacona w akcjach Groclinu" - czytamy w komunikacie.

Groclin planuje konsolidacje wyników CADM Automotive od 1 maja 2016 r., co przełoży się na sprzedaż i wynik dla całej grupy.

Groclin oczekuje licznych synergii wynikających z dołączenia CADM Automotive do grupy Groclin.

d2xfovm

"Dzięki współpracy z CADM Automotive, wejdziemy w nowe obszary działalności: nowoczesne i bardziej rentowne. Zaoferujemy naszym klientom kompleksową ofertę, łącznie z R&D. Znacząco zwiększymy i urozmaicimy naszą ofertę produktową, chociażby o elementy wnętrza samochodu, np. kokpity czy futryny do drzwi. W przyszłości mogą to być uszczelki i światła" - powiedział prezes i największy akcjonariusz Groclin S.A. André Gerstner, cytowany w komunikacie.

Dodał, że jest przekonany, iż obecność CADM Automotive w strukturach Grupy Groclin będzie jednym z gwarantów dalszego rozwoju spółki.

"Dbamy, by Grupa oferowała dodatkowe, komplementarne produkty i usługi dla najbardziej wymagających klientów, przy jednoczesnym utrzymaniu dalszego rentownego wzrostu" - powiedział Gerstner.

Po połączeniu grodziska spółka chce się rozwijać przynajmniej dwucyfrowo rok do roku.

d2xfovm

CADM Automotive powstał niespełna 4 lata temu. Obecnie biuro projektowe z Krakowa jest liderem wśród firm inżynieryjnych w Polsce działających na rzecz branży motoryzacyjnej.

"Wejście do grupy Groclin daje nam możliwość wspólnego, szybkiego rozwoju w Europie i poszerza naszą ofertę. Do projektowania i usług inżynieryjnych dokładamy produkcję i wsparcie sprzedaży. To o tyle istotne, że nasi klienci często właśnie tego oczekują. Jestem bardzo zadowolony z tego kroku, bo daje on obu firmom okazję, by zwiększyć liczbę usług i posiadanych kompetencji oraz jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na europejskim rynku" - powiedział założyciel i właściciel CADM Sp. z o. o. Michał Laska, który w grupie Groclin będzie wiceprezesem odpowiedzialnym za prace badawczo-rozwoje.

CADM Automotive pracuje dla 26 klientów z całego świata, 20 z nich to potencjalni, nowi odbiorcy dla Groclinu. Krakowska firma specjalizuje w usługach projektowych dla producentów oryginalnego wyposażenia - głównie w branży automotive.

Główne obszary działalności to wykończenie wnętrza - w tym fotele, pokrowce, konsole środkowe, listwy drzwiowe i deski rozdzielczej. CADM Automotive dostarcza również klientom projekty systemów uszczelniających, układów wydechowych i systemów oświetleniowych.

d2xfovm

Na początku lipca ub. r. Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu został biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

(ISBnews)

d2xfovm

Podziel się opinią

Share
d2xfovm
d2xfovm