Trwa ładowanie...

GS już nie chce sponsorować prostytucji

Fundusz private equity zarządzany przez Goldman Sachs zgodził się na odsprzedaż swoich udziałów w spółce Village Voice Media, która prowadzi forum z ogłoszeniami prostytutek - pisze Yahoo!

Share
GS już nie chce sponsorować prostytucji
Źródło: MARIO VEDDER / AF, fot: MARIO VEDDER / AF
d3ahh58

Umowa między GS Capital Partners III a zarządem VVM została podpisana w piątek. 16 proc. akcji zostanie zakupionych właśnie przez zarząd.

Village Voice Media jest właścicielem strony backpage.com, na której znajdują się (poza tysiącami innych ogłoszeń) m.in. ogłoszenia dla dorosłych, gdzie można znaleźć oferty usług seksualnych wszelkiej maści.

Fundusz rozpoczął w marcu 2011 negocjacje ws. sprzedaży z Village Voice Media po tym, jak w 2010 Goldman podjął decyzję o wycofaniu się z że nie zgadza się z kierunkiem, w ktorym VVM podąża.

d3ahh58

Rzecznik prasowy GS Andrea Raphael powiedziała, że w 2000 roku Goldman zainwestował w Village Voice 30 milionów dolarów. Odmówiła jednak informacji co do wartości obecnej sprzedaży.

Reklamowanie usług pań (i nie tylko) do towarzystwa i ich usług przyniosło tylko w lutym 3,1 mln dolarów dochodu jedynie na pięciu stronach internetowych w USA. To wzrost o 9,8 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Niemal 80 proc. z tego dochodu przypadło właśnie na backpage.com.

d3ahh58

Podziel się opinią

Share
d3ahh58
d3ahh58