Trwa ładowanie...
d1fhotm
sprzedaż

GUS informuje o spadku wskaźnika koniunktury w handlu

Wskaźnik koniunktury w handlu detalicznym w październiku spadł w porównaniu z wrześniem o 2 punkty do poziomu -2, podał GUS w czwartek w komunikacie.

Share
d1fhotm

"W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu kształtuje się na poziomie minus 2 (0 we wrześniu). Poprawę koniunktury sygnalizuje 17 proc. badanych przedsiębiorstw, natomiast jej pogorszenie 19 proc. (we wrześniu odpowiednio po 18 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie", napisano w komunikacie GUS.

Z badania GUS wynika, że pogorszyły się oceny przyszłej sytuacji finansowej oraz odnotowano spadek bieżącej sprzedaży. Przewidywania dotyczące redukcji zatrudnienia oraz wzrostu cen i towarów są zbliżone do wrześniowych.

"W październiku odnotowuje się dalszy spadek bieżącej sprzedaży. W konsekwencji zwiększają się trudności przy regulowaniu bieżących zobowiązań. Utrzymuje się nadmierny stan zapasów towarów. Prognozy sprzedaży i sytuacji finansowej są nieco bardziej pesymistyczne od formułowanych przed miesiącem", napisał GUS.

Handel-Net.pl

d1fhotm

Podziel się opinią

Share
d1fhotm
d1fhotm