GUS:Najlepsza koniunktura w II w sekcji włókno, odzież, obuwie, pojazdy samoch.

Warszawa, 20.02.2015 (ISBnews) - W lutym najbardziej korzystnie, oceniają koniunkturę podmioty z sekcji włókno, odzież, obuwie oraz pojazdy samochodowe. Najbardziej pesymistyczne oceny koniunktury formułują kierujący jednostkami  z branż żywność oraz artykuły gospodarstwa domowego ogółem, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

"Od początku ubiegłego roku w branży odnotowywane są optymistyczne oceny w tym zakresie (plus 7 - wzrost o 3 pkt proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca). W lutym koniunktura oceniana jest optymistycznie również przez przedstawicieli branży pojazdy samochodowe (plus 2 - wzrost o 1 pkt proc.). Negatywnie koniunkturę oceniają jednostki z branż żywność (minus 7 - podobnie jak przed miesiącem) oraz artykuły gospodarstwa domowego ogółem (minus 6 - wzrost o 6 pkt proc.)" - czytamy w komunikacie.

W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie plus 2 (przed miesiącem minus 1). Poprawę koniunktury odnotowuje 16% badanych firm, a jej pogorszenie 14% (w styczniu odpowiednio 13% i 14%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji zakwaterowanie i gastronomia kształtuje się na poziomie minus 7 (przed miesiącem minus 6). Poprawę koniunktury odnotowuje 9% badanych firm, a jej pogorszenie 16% (w styczniu odpowiednio 12% i 18%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji informacja i komunikacja kształtuje się na poziomie plus 16 (przed miesiącem plus 14). Poprawę koniunktury odnotowuje 21% badanych firm, a jej pogorszenie 5% (w styczniu odpowiednio 20% i 6%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się na poziomie plus 18 (przed miesiącem plus 22). Poprawę koniunktury odnotowuje 25% badanych firm, a jej pogorszenie 7% (w styczniu odpowiednio 27% i 5%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)