Trwa ładowanie...

Hamburger z groźną bakterią. Ostrzeżenie GIS

"Uwaga! Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności" - Główny Inspektorat Sanitarny informuje w komunikacie o wycofaniu wskazanych partii produktu "Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy" oraz "Hamburger drobiowy" ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes.

Hamburger z groźną bakterią. Ostrzeżenie GISŹródło: GIS
d3wlp2e
d3wlp2e

Jak ostrzega GIS, spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Nie należy spożywać produktów z partii objętych komunikatem, szczególnie bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

GIS
Źródło: GIS

Czytaj też: Pieniądze, nieruchomości, sztabki złota. Majątek prezes Sądu Najwyższego

Wycofanie hamburgerów to efekt działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Bakterie Listeria monocytogenes wykryto w jednej partii hamburgera drobiowego oraz w jednej partii hamburgera drobiowo-wieprzowego.

d3wlp2e

1) Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy, 450 g

  • Numer partii: 276/VI
  • Termin przydatności do spożycia: 16.07.2020
  • Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz

2) Hamburger drobiowy, 300 g

  • Numer partii: 294/VI
  • Termin przydatności do spożycia: 20.07.2020
  • Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz

Ponadto Konspol Holding podjął decyzję o wycofaniu produktu pn. Hamburger drobiowy, 1,5 kg, numer partii 294/VI z terminem przydatności do spożycia 17.07.2020.

d3wlp2e

Czytaj także: Oszczędne wakacje. Co trzecia rodzina chce wydać na nie do 3 tys. zł

Jak zapewnia GIS, w związku z wykryciem zagrożenia spółka podjęła pełną współpracę w celu identyfikacji źródła zakażenia i wycofania kwestionowanych partii wyrobów z rynku.

"W celu wycofania zidentyfikowała i poinformowała odbiorców kwestionowanego towaru. Przeprowadziła także dodatkową dezynfekcję zakładu oraz rozpoczęła procedurę dodatkowych badań produktów, linii technologicznych i pracowników w kierunku Listeria monocytogenes" - czytamy.

Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej gis.gov.pl/zdrowie/choroby-zakazne, pod hasłem "LISTERIOZA".

d3wlp2e

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wlp2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wlp2e