Trwa ładowanie...
d4lv60c

Idea TFI miała 3 mld zł aktywów w zarządzaniu na koniec '10, obecnie ma 3,1 mld zł

18.01. Warszawa (PAP) - Idea TFI miała na koniec 2010 roku 3 mld zł aktywów w zarządzaniu, a obecnie ma 3,1 mld zł - poinformował na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami prezes...

d4lv60c
d4lv60c

18.01. Warszawa (PAP) - Idea TFI miała na koniec 2010 roku 3 mld zł aktywów w zarządzaniu, a obecnie ma 3,1 mld zł - poinformował na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami prezes Piotr Kukowski. Spółka, która zaczyna wkrótce ofertę publiczną akcji, planuje być w dłuższym horyzoncie spółką dywidendową.

"Na dziś mamy 3,1 mld zł w zarządzaniu, a na koniec roku było to 3 mld zł" - powiedział Kukowski.

Idea TFI przeprowadzi w styczniu ofertę publiczną o łącznej wartości 28,5 mln zł. Z emisji nowych akcji spółka chce pozyskać 9,05 mln zł netto.

W ramach oferty inwestorzy będą mogli objąć 900.000 akcji nowej emisji serii D oraz kupić 1.583.100 akcji serii C oferowanych do sprzedaży przez głównego akcjonariusza, DM IDMSA. Oferowane akcje mają 15,69-proc. udział w podwyższonym kapitale zakładowym.

d4lv60c

Dla inwestorów instytucjonalnych przeznaczono 1.738.170 akcji, a w transzy otwartej oferowanych będzie 744.930 walorów. Cena emisyjna została ustalona w przedziale 9,50-11,50 zł za akcję.

Book-building odbędzie się w dniach od 21 do 25 stycznia, natomiast zapisy na akcje będzie można składać od 27 do 31 stycznia. Oferującym akcje jest Dom Maklerski IDMSA.

Pieniądze z emisji spółka chce przeznaczyć na poszerzenie oferty produktowej, a także na przejęcie zarządzania funduszami inwestycyjnymi od innego towarzystwa funduszy inwestycyjnych, co pozwoli zwiększyć przychody firmy.

"Chcielibyśmy poszerzać ofertę produktową i to jest jeden z celów emisji (...), kolejny nasz cel strategiczny to przejęcie zarządzania funduszami inwestycyjnymi od innych podmiotów, ale to zależy od okazji na rynku. A jeśli te przejęcia nie nastąpią to Idea TFI będzie w dłuższym horyzoncie czasowym spółką dywidendową" - powiedział Kukowski.

d4lv60c

"Co do dywidendy to naszym zamiarem jest wypłacanie maksymalnej możliwej kwoty" - dodał Rafał Abratański, członek rady nadzorczej Idea TFI. Przedstawiciele spółki nie chcieli jednak powiedzieć czy Idea TFI wypłaci dywidendę z zysku za 2010 rok.

Abratański powiedział też, że na razie Idea TFI nie jest w trakcie żadnego procesu akwizycji.

Narastająco po trzech kwartałach 2010 roku zysk netto Idea TFI wyniósł ok. 4 mln zł, a w pierwszym półroczu 2010 roku zysk netto wyniósł 1,44 mln zł.

"Czwarty kwartał będzie porównywalny do trzeciego" - powiedział też prezes.

d4lv60c

Idea TFI zarządza obecnie sześcioma subfunduszami w funduszu parasolowym Idea Parasol FIO (subfundusze Akcji, Stabilnego Wzrostu, Globalny, Obligacji, Ochrony Kapitału oraz Surowce Plus)
, a także specjalistycznym funduszem inwestycyjnym otwartym - Idea Premium SFIO. W ofercie Towarzystwa znajduje się także szesnaście funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

Według stanu na koniec listopada 2010 roku Idea TFI zarządzała funduszami o aktywach w wysokości blisko 2,8 mld zł, z czego ponad 1,8 mld zł przypadało na fundusze otwarte.

Idea TFI zakończyła 2009 rok zyskiem netto w wysokości 1,1 mln zł, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie blisko 9 mln zł. (PAP)

bas/ asa/

d4lv60c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lv60c