Trwa ładowanie...
d35zctw
gpw

II Kongres Human Resources Spółek Giełdowych SEG 12-13 marca

07.02. Warszawa (PAP) - 12-13 marca odbędzie się II Kongres Human Resources Spółek Giełdowych SEG, skierowany do działów HR spółek giełdowych. Tematyka kongresu dotyczyć będzie...

Share
d35zctw

07.02. Warszawa (PAP) - 12-13 marca odbędzie się II Kongres Human Resources Spółek Giełdowych SEG, skierowany do działów HR spółek giełdowych. Tematyka kongresu dotyczyć będzie budowania strategii zatrudnienia w firmach w czasach kryzysu.

"Jaka powinna być rola działu HR w budowaniu strategii firm? Jak zarządzać zasobami ludzkimi w spółce giełdowej w czasach kryzysu? Czy globalne programy motywacyjne mają przyszłość? Czy niestandardowe formy zatrudnienia mogą być ochroną przed zmienną koniunkturą? Jakie jest znaczenie aspektów psychologicznych w zarządzaniu kadrami? To tylko część tematów, które będą przedmiotem dyskusji na II Kongresie Human Resources Spółek Giełdowych SEG" - poinformował SEG w komunikacie.

"John Rockefeller powiedział: +znalezienie i zatrzymanie najlepszych pracowników jest najbardziej wartościową zdolnością+. W pełni się z nim zgadzam i uważam, że rola działów HR w spółkach giełdowych jest obecnie niedoceniana. Podczas Kongresu w gronie przedstawicieli działów HR spółek giełdowych będziemy mogli porozmawiać o bieżących problemach i wyzwaniach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi" - powiedział cytowany w komunikacie prezes SEG Mirosław Kachniewski.

d35zctw

W trakcie Kongresu wystąpi Marzena Herzig, psycholog reprezentacji Polski siatkarzy - wicemistrzów Świata 2006. Będzie mowa o budowaniu i prowadzeniu zespołu. Odbędzie się też dyskusja o aspektach psychologicznych zarządzania kadrami i ograniczania kosztów poprzez zwiększanie efektywności.

Tematami warsztatów będą: psychologia zmiany, programy motywacyjne, badania efektywności pracy, niestandardowe formy zatrudnienia.

"Od kilku lat mamy do czynienia z rynkiem pracodawcy, co może uśpić czujność niektórych firm i stworzyć błędne wrażenie, że pracownicy nie odejdą z pracy niezależnie od stworzonych warunków. Nic bardziej mylnego. Dodatkowo między innymi od tego jak spółka kształtuje swoją politykę kadrową w czasach kryzysowych będzie zależało, czy będzie postrzegana jako dobry pracodawca, kiedy nastanie rynek pracownika" - dodał Kachniewski.

Gospodarzami Kongresu są SEG, GPW w Warszawie, BPI Polska, PwC, Amrop, DLA Piper Wiater, Centrum Medyczne ENEL-MED oraz Unicomp-WZA.

PAP jest patronem medialnym Kongresu.

Więcej informacji na stronie www.seg.org.pl (PAP)

dan/ asa/

d35zctw

Podziel się opinią

Share
d35zctw
d35zctw