Trwa ładowanie...

IKEA chce podbić nowy sektor. Teraz stawia na hotele

SwedeCenter, szwedzki deweloper, który jest częścią znanej na całym świecie sieci centrów handlowych IKEA Center Group, wkrótce zakończy budowę swojego pierwszego obiektu hotelowego w Polsce. Do dyspozycji gości będzie aż 145 pokoi i kompleks SPA z czterema basenami. A wszystko to na 17 tys. metrach kwadratowych powierzchni. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, wkrótce rozpoczną się kolejne inwestycje.

Share
IKEA chce podbić nowy sektor. Teraz stawia na hoteleŹródło: mat. prasowe
d3sbjv2

Pierwszy w Polsce hotel budowany przez spółkę IKEA zostanie otwarty w Trójmieście, a dokładnie w Sopocie. Powstający właśnie Mera Hotel & Spa zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od morza. Pierwszych gości ma przyjąć już na wiosnę 2012 roku. Właściciele liczą, że część z dwóch milionów turystów rocznie odwiedzających Sopot trafi właśnie do nich.

- Kiedy zastanawialiśmy się nad budową hotelu w Polsce, nasz pierwszy wybór padł na Sopot, najbardziej znany kurort turystyczny w kraju. To przepiękne miejsce, co roku przyciągające miliony turystów. Brakuje tu jednak ośrodków Spa z prawdziwego zdarzenia. Hotel, który budujemy, uzupełni tę lukę i zapewni gościom szeroki wybór zabiegów Spa i Wellness – przekonuje Petr Diviš, dyrektor generalny Mera Hotel & Spa.

Przedstawiciele SwedeCenter nie zdradzają, ile warty jest realizowany projekt. Wiadomo jedynie, że wykonawca prac budowlanych zainkasuje niemal 39 mln zł, natomiast inwestor za działkę pod obiekt zapłacił miastu w 2006 roku 11,6 mln zł.

d3sbjv2

Roger Andersson ze SwedeCenter mówił, że jest to pierwszy obiekt hotelowy w portfolio spółki. Wyraził jednak nadzieję, że nie ostatni. Najświeższa informacja, do której udało się nam dzisiaj dotrzeć, głosi, że podjęto już decyzję o budowie kolejnych dwóch obiektów – w Gdyni obok Sea Towers oraz w Warszawie. Lokalizacja w stolicy nie jest jeszcze znana.

Sopocki obiekt zostanie otwarty dopiero na wiosnę, ale już za dwa miesiące poznamy ceny pokoi i apartamentów. Dyrektor generalny Mera Hotel & Spa Peter Diviš zdaje się nie obawiać wszechobecnej konkurencji.
- Wyróżnia nas filozofia prowadzenia biznesu – przekonuje. Sofitel czy Sheraton onieśmielają wielu gości swoją wytwornością. Nasz hotel będzie elegancki, ale bardzo przystępny i przyjazny. Misją operatora, czyli grupy Legent Hotels, jest całkowita troska o gościa i jego dobre samopoczucie. Wszystko temu służy: wystrój wnętrz, menu restauracji, program SPA i dziesiątki drobnych wygód. Nie chcemy, aby masz hotel był miejscem noclegu. Zależy nam, aby gość mógł spędzić tu cały dzień, ciesząc się wszystkimi atrakcjami – mówi Peter Diviš.

Nowy obiekt będzie jednym z największych tego typu w Polsce. Do dyspozycji gości będą aż cztery baseny, z czego jeden - odkryty - na dachu budynku. Będzie można z niego korzystać przez całe lato, a widok roztaczać się będzie na Zatokę Gdańską.

Firma ma zamiar przyciągać klientów nie tylko pięknymi widokami, ale także hotelowym centrum SPA. Jego wyróżnikiem na rynku ma być to, że wszystkie oferowane zabiegi oparte będą wyłącznie na technikach manualnych. Jak anonimowo zdradziła nam pracownica hotelu, nie znajdziemy tam żadnych maszyn ani kapsuł, w których więzi się gości dla poprawy urody. Wszystkie zabiegi mają być wykonywane ręcznie, z użyciem naturalnych kosmetyków.

d3sbjv2

Oprócz 32 pomieszczeń zabiegowych w hotelu znajdzie się również miejsce na wewnętrzny basen dla dzieci, jacuzzi wewnętrzne i zewnętrzne oraz sauny damskie i męskie.
Mera Hotel & Spa liczy przede wszystkim na wizyty rodzin. Dlatego też zaoferuje specjalne programy SPA dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowane zostaną sale zabaw, natomiast dla starszych sale gier.

W hotelu znajdziemy także dwie restauracje, do których, jak zdradza manager, szefa kuchni sprowadzono z Włoch. Wiadomo, że „Mera Brasserie” przeznaczona będzie dla gości hotelowych, a bardziej elegancka „Pescatore” w swojej karcie będzie oferować głównie dania z bałtyckich ryb złowionych tego samego dnia.

Dodatkowo nowy hotel daje możliwość organizacji różnych imprez firmowych i prywatnych w samym hotelu. Dostępne będą sale bankietowe mogące pomieścić do 250 osób. Jak zapewnia kierownictwo hotelu, z okazji otwarcia dla klientów przygotowany jest szereg promocji.
- Na wiosnę przyszłego roku z okazji otwarcia naszego hotelu, planujemy różne rabaty i promocje dla naszych gości. Jak będą szczegółowo wyglądały? Tego na dzień dzisiejszy nie chcemy zdradzić – kwituje Diviš.

SwedeCenter od początku lat 90. prowadzi w Polsce działalność inwestycyjną i deweloperską. Jej spółką macierzystą jest Polprop Holding w ramach grupy IKEA. Dotąd skupiała się przede wszystkim na budowie obiektów biurowych w Poznaniu, Gdyni, Warszawie i Krakowie. Sopocki hotel Mera Hotel & Spa, to pierwsza tego typu inwestycja spółki w Polsce, ale już planowane są kolejne. IKEA dysponuje hotelami wybudowanymi m.in. w Szwecji i Portugalii.

d3sbjv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sbjv2
d3sbjv2