Trwa ładowanie...
d2wiugi
07-12-2016 14:27

IKEA: Sprzedaż w Polsce wzrosła r/r do 3 mld zł w r.fin. 2016

Warszawa, 07.12.2016 (ISBnews) - Wartość sprzedaży w polskich sklepach IKEA wyniosła ok. 3 mld zł w roku finansowym 2016 (1 września 2015 - 31 sierpnia 2016), wobec 2,65 mld zł rok wcześniej, poinformowała prezes IKEA Retail w Polsce Anna Pawlak-Kuliga. Polskie sklepy IKEA odwiedziło w tym czasie prawie 28 mln osób wobec ponad 24 mln wizyt w r. fin. 2015.

d2wiugi
d2wiugi

"Polska zajmuje szczególne miejsce na mapie globalnej działalności IKEA. W roku finansowym 2016 osiągnęliśmy najwyższy w historii przychód - w wysokości 3 mld zł, co plasuje nas w czołówce najbardziej perspektywicznych rynków. [...] Dla IKEA w Polsce to był bardzo dobry rok" - powiedziała Pawlak-Kuliga, cytowana w komunikacie.

Grupa IKEA na całym świecie miała 35,1 mld euro dochodu, co oznacza wzrost o 7,4% r/r.

W ostatnim roku finansowym 27 z 28 rynków IKEA zanotowało wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Najdynamiczniej rozwijają się Polska oraz Chiny, Kanada i Australia. Zysk netto zapewnił podstawę do przyszłych inwestycji. Powstało 12 nowych sklepów oraz 19 Punktów Odbioru Zamówień, podano również.

"Równocześnie Grupa IKEA rozwija także nowe formy sprzedaży, dzięki którym klienci sami zdecydują jak, gdzie i kiedy dokonają zakupów. Możliwość zakupu mebli przez internet w przyszłym roku zyskają też wszyscy mieszkańcy Polski, która dołączy do 14 krajów oferujących sprzedaż online" - czytamy dalej.

d2wiugi

Dla IKEA w Polsce ważnymi działaniami były także inwestycje w powstanie nowych sklepów, których otwarcie planowane jest w Lublinie i w Warszawie. Dodatkowo w połowie grudnia klienci Opola i okolic będą mogli skorzystać z możliwości oferowanych przez pierwszy Punkt Odbioru Zamówień w Centrum Handlowym Turawa, podano także w materiale.

W roku finansowym 2016 Grupa IKEA zatrudniała 163 300 pracowników, w tym 3 810 w Polsce.

Grupa IKEA w Polsce posiada obecnie dziewięć sklepów, ponadto, poprzez IKEA Centres Poland S.A., firma zbudowała i zarządza ośmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Ponadto Grupa IKEA zainwestowała w sześć farm wiatrowych, dzięki czemu obecnie wytwarzamy tyle energii z odnawialnych źródeł, ile sami zużywa na terenie Polski.

(ISBnews)

d2wiugi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wiugi