Trwa ładowanie...
dus8gn5

Ikea testuje nowy pomysł. Klienci mają się mniej stresować

Ikea testuje rozwiązanie, dzięki któremu zaplanowaną w aplikacji kuchnię będziemy mogli obejrzeć w wirtualnej rzeczywistości. Na razie gogle VR można założyć w trzech sklepach sieci w Szwecji, Kanadzie i Belgii, ale jeśli pomysł się sprawdzi, może on stać się standardem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ikea testuje nowy pomysł. Klienci mają się mniej stresować
(Eastnews, Fot: Przemyslaw Fiszer/EAST NEWS)
dus8gn5

O pomyśle Szwedów pisze portal dlahandlu.pl. Ikea chce w ten sposób obniżyć poziom stresu, którego doznają klienci w związku z podejmowaniem ważnej decyzji o wyborze kuchni. W tej chwili około połowa osób, które urządzają kuchnię w aplikacji Ikei, decyduje się ostatecznie na zakup.

Możliwość przetestowania zaplanowanej przez nas kuchni ma zwiększyć odsetek pozytywnych decyzji o zakupie. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości można przejść się po wnętrzu niemal tak, jak na żywo. Do tego Ikea umożliwia nawet opcję przemiany w dziecko i obserwowania przestrzeni z perspektywy kilkulatka.

Sieć testuje w sumie dwie aplikacje wykorzystujące technologię VR. Sprawdzanie ich przydatności ma trwać do 20 maja. Jeśli rozwiązania się sprawdzą, mogą trafić do sklepów Ikea na całym świecie.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Szwedzi wykorzystują wirtualną rzeczywistość. W kwietniu zeszłego roku udostępnili już podobną aplikację w internecie, której można było używać w domu. O ile tylko ktoś miał gogle VR.

dus8gn5

Podziel się opinią

Share
dus8gn5
dus8gn5