Trwa ładowanie...
d3hq163

ING Bank Śląski wstrzymał sprzedaż kredytów hipotecznych w CHF

ING Bank Śląski podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży kredytów hipotecznych indeksowanych kursem franka
szwajcarskiego - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Share
d3hq163

"Dzisiaj ING Bank Śląski podjął decyzję o wstrzymaniu przyjmowania wniosków o udzielenie kredytów hipotecznych indeksowanych kursem CHF. Decyzja obowiązuje od 3 grudnia br." - napisano w komunikacie.

"Powodem tego kroku jest sytuacja na rynkach finansowych, w tym wahania kursów oraz trudny do przewidzenia trend zmiany w najbliższym czasie. Tym samym Bank skoncentruje się na sprzedaży kredytów w złotych" - powiedział Piotr Utrata, rzecznik prasowy ING Banku Śląskiego, cytowany w komunikacie.

Bank podał, że wszystkie wnioski złożone i wprowadzone do systemu do 2 grudnia zostaną rozpatrzone na dotychczasowych zasadach.

W pierwszych trzech kwartałach 2008 roku ING Bank Śląski sprzedał kredyty hipoteczne za 1,93 mld zł, czyli o 59 proc. więcej niż rok wcześniej. W samym trzecim kwartale 2008 roku bank sprzedał tych kredytów za 716 mln zł.

ING Bank Śląski w kwietniu wprowadził do oferty kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich.

Począwszy od 1 grudnia, kredyty i pożyczki hipoteczne indeksowane kursem waluty obcej, w tym we frankach szwajcarskich, wycofał ze swojej oferty bank Millennium. (PAP)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3hq163

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hq163
d3hq163