Trwa ładowanie...
d4726bd
03-02-2017 13:51

Integer.pl wycofuje się z działalności paczkomatowej w Malezji i na Ukrainie

Warszawa, 03.02.2017 (ISBnews) - Integer.pl zdecydował o wycofaniu się z działalności paczkomatowej w Malezji i na Ukrainie, podała spółka. Zamknięte zostaną też spółki w Norwegii, Hiszpanii i Brazylii. 

d4726bd

"Zarząd podjął decyzje dotyczące:
1) Zakończenia działalności paczkomatowych ( i sprowadzenia paczkomatów do Polski):
a) w Malezji - prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej emitenta - InPost Malaysia,
b) na Ukrainie - prowadzonej za pośrednictwem spółek zależnych emitenta - Postha 24 LLC i Integer Ukraine LLC" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie spółka podjęła decyzję o braku kontynuacji projektów paczkomatowych i zamknięciu spółek: w Norwegii - prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej - InPost Norway AS, w Hiszpanii prowadzonej za pośrednictwem spółki - E-commerce Innovations SL, w Brazylii prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej - InPost do Brasil logistica e locacao de equipamentos LTDA, podano także.

Interger.pl postanowił także o zawiązaniu rezerw na koszty transportu maszyn z Malezji i Ukrainy do Polski oraz kosztów związanych z zamknięciem działalności we wszystkich wymienionych krajach.

"Zarząd emitenta szacuje, że łączne koszty związane z zakończeniem działalności w wyżej wymienionych krajach mogą wynieść około 5,5 - 6 mln zł" - czytamy dalej.

d4726bd

"Decyzja emitenta o zakończeniu działalności paczkomatowej w wyżej opisanych krajach umotywowana jest niedostatecznymi perspektywami rozwoju biznesu bez znaczących nakładów i znaczącego zwiększania liczby Paczkomatów w każdym z tych krajów" - podsumowano w komunikacie.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d4726bd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4726bd