Trwa ładowanie...
d3dd38o

Integrated Solutions miało 286 mln zł przychodów w 2014, wzrost o 42% r/r

Warszawa, 19.02.2015 (ISBnews) - Integrated Solutions (IS), integrator ICT należący do Orange Polska, zakończył rok 2014 z wynikiem 286 mln zł przychodu, wobec 201 mln zł rok wcześniej, poinformował prezes Leszek Hołda.

Share
d3dd38o

?W roku 2014 zwiększyliśmy liczbę klientów na usługi chmurowe, otworzyliśmy nową linię biznesową Smart City i umocniliśmy pozycję IS w sektorze finansowym (?)" - powiedział Hołda, cytowany w komunikacie.

Wśród najważniejszych projektów IS roku 2014 warto wymienić podpisany z Kancelarią Sejmu kontrakt na świadczenie usług informatycznych dla 460 biur poselskich i stanowiska w Kancelarii Sejmu, a także budowę Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej. W ostatnim czasie pojawiły się też pierwsze wdrożenia wpisujące się w koncepcję Smart City. Integrated Solutions wygrał przetarg na Budowę Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym w Legnicy o wartości ponad 21 mln zł.

?Rozwój oferty dla jednostek samorządu terytorialnego szczególnie w zakresie budowy inteligentnych rozwiązań dla mieszkańców podąża za aktualnymi trendami obecnymi w sektorze publicznym. Decydując się na dostarczanie takich rozwiązań, jak inteligentne systemy transportowe czy systemy detekcji ruchu korzystamy z naszego doświadczenia oraz zasobów Orange, co czyni z nas bardzo poważnego gracza w tej kategorii projektów" - dodał prezes IS.

d3dd38o

W minionym roku integrator podwoił też liczbę klientów korzystających z usługi komunikacji zintegrowanej z chmury. UCaaS (Unified Communications as a Service) wybrali m.in. Grupa Onet.pl, Ruch, Konsalnet Holding, Grupa Van i wielu innych. Wzrosło również zainteresowanie systemem do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM - Mobile Device Management). Na to rozwiązanie zdecydowały się takie firmy, jak FM Bank PBP SA, Agencja Nieruchomości Rolnych, Biofarm Sp. z o.o. Do swojej oferty IS przekonał również liczne instytucje finansowe. Obecnie kilkanaście największych banków w Polsce korzysta z usługi ochrony przed atakami DDoS, świadczonej przez integratora wspólnie z Orange.

W planach Integrated Solutions na 2015 rok znalazły się dalszy rozwój usług chmurowych i technologii mobilnych, a także rozwiązań data center i projektów infrastrukturalnych.

?Obecny rok to jeszcze większa akceleracja działań w ramach realizacji naszej strategii wzrostu. Już teraz bierzemy udział w kilku ważniejszych postępowaniach przetargowych i projektach u naszych klientów, więc rok 2015 zaczynamy bardzo intensywnie" - podsumował Hołda.

Wcześniej prezes Orange Polska Bruno Duthoit poinformował agencję ISBnews, że grupa może rozwijać się w segmencie ICT poprzez kolejne przejęcia.

d3dd38o

Integrated Solutions jest integratorem łączącym świat informatyki i telekomunikacjij. Firma dostarcza innowacyjne usługi i rozwiązania ICT z takich obszarów, jak Ujednolicona Komunikacja, bezpieczeństwo IT, sieci LAN, WAN usługi Data Center oraz Infrastructure as a Service. Partnerami technologicznymi firmy Integrated Solutions są wiodący światowi dostawcy rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych. Integrated Solutions jest spółką powstałą w ramach Orange Polska.

(ISBnews)

d3dd38o

Podziel się opinią

Share
d3dd38o
d3dd38o