Trwa ładowanie...
kurierzy

Jak kurierzy DPD obchodzą się paczkami. Firma odpowiada na falę oburzenia w sieci

W internecie furorę robi film, na którym trzech mężczyzn wyglądających na pracowników firmy kurierskiej, przy samochodach z logo DPD, obchodzi się z powierzonymi im paczkami w bardzo brutalny sposób.

Share
Jak kurierzy DPD obchodzą się paczkami. Firma odpowiada na falę oburzenia w sieci
Fot: Frank Vincentz
d3te2n0

W internecie furorę robi film, na którym trzech kurierów firmy DPD w bardzo brutalny sposób obchodzi się z powierzonymi im paczkami.

Oburzenie internautów wywołał m.in. fakt, że wiele przesyłek leży w nieładzie na pace samochodu, inne są porozrzucane po ziemi, co chwila spadają nowe. Kilka paczek kurier celowo z dość dużej wysokości zrzuca na ziemię, jeszcze inna zostaje kopnięta.

d3te2n0

W komentarzach ludzi często powtarza się oburzenie z powodu braku szacunku dla cudzej własności, częste są także sugestie, że osoby te powinna spotkać kara.

Film został opublikowany na Facebooku, gdzie w ciągu jednego dnia został obejrzany 116 tysięcy razy zdobywając ponad 800 udostępnień i ponad 100 komentarzy. Obecnie niestety film został usunięty przez autorkę posta, ciągle można go jednak zobaczyć na innych portalach.

DPD, poproszone o komentarz w tej sprawie, wyjaśnia, że zachowanie, które zostało zarejestrowane na nagraniu, stoi w sprzeczności ze standardami firmy. Firma wobec osób występujących w nagraniu (kurierzy są podwykonawcami lub pracownikami podwykonawców) wyciąga surowe konsekwencje, przewidziane procedurami obowiązującymi w firmie i zasadami współpracy z podwykonawcami.

Firma informuje też, że tego rodzaju incydenty występują bardzo rzadko i na każde natychmiast reaguje, także poprzez wdrażanie dodatkowych szkoleń dotyczących odpowiedniego obchodzenia się z paczką.

DPD przeprasza też za zachowanie swoich podwykonawców ze Szczecina i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały więcej miejsca.

d3te2n0

Podziel się opinią

Share
d3te2n0
d3te2n0