Trwa ładowanie...

Jesienią zapłacisz w Biedronce komórką

Jeronimo Martins Polska wprowadzi w sklepach Biedronka płatności mobilne oparte na systemie PeoPay Banku Pekao SA - dowiedziały się Wirtualnemedia.pl.

Jesienią zapłacisz w Biedronce komórkąŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d23tu3u
d23tu3u

Transakcja ma wyglądać następująco: kod otrzymany w aplikacji klient dyktuje kasjerce, a ta wpisuje go na kasie i zleca transakcję.

Serwis ustalił, że pilotaż nowej usługi i testy odbędą się w drugiej połowie sierpnia w wybranych sklepach Biedronka. W całej sieci zostaną one udostępnione jesienią.

Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska utrzymuje, że rozmowy na temat wprowadzenia płatności mobilnych prowadzi z wieloma partnerami, ale konkretów nie ujawnia.

- Nie chcemy zdradzać nazw podmiotów, ponieważ dopiero obecność w projekcie w momencie uruchomienia będzie oznaczała ostateczną deklarację poszczególnych partnerów - tłumaczy Jeronimo Martins Polska.

Portugalczycy zapewniają, że chcą, by system, który wdrożą, był maksymalnie wygodny dla klientów, tak aby mogło z niego korzystać jak najwięcej klientów. Jednocześnie właściciele Biedronki w dalszym ciągu wykluczają wprowadzenie płatności kartami. Ich zdaniem opłaty interchange w dalszym ciągu są w naszym kraju stanowczo za wysokie.

d23tu3u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23tu3u