Trwa ładowanie...

Jest praca w CBA. Potrzebny człowiek do "pozyskiwania danych o charakterze masowym"

Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało w mediach społecznościowych ogłoszenie o pracę. Poszukiwani są kandydaci do zbierania i analizy masowych danych. Zarobki? Nie wiadomo.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jest praca w CBA. Potrzebny człowiek do "pozyskiwania danych o charakterze masowym"Źródło: WP.PL
d4c1wjs

"Zamiast wierszy wolisz pisać makra", "SQL nie kojarzy Ci się z sequel'em" - to tylko przykłady wymagań, jakie kandydatom na stanowisko asystenta analitycznego w Warszawie stawia CBA.

Autorzy ogłoszenia o pracę najwyraźniej chcieli utrzymać je w humorystycznym tonie, ale zadania przyszłego pracownika z żartami nie będą miały wiele wspólnego.

Wideo: CBA: 5 zatrzymanych ws. korupcji na ponad 1 mln zł

Asystent analityczny będzie zajmował się "pozyskiwaniem i obróbką danych o charakterze masowym" i "udziałem w tworzeniu tematycznych baz danych i zasilaniem ich informacjami".

d4c1wjs

Ogłoszenie skierowane jest do kandydatów z wyższym wykształceniem lub kończących studia. Kierunku studiów nie określono, ale wskazano, że zainteresowania kandydatów powinny "łączyć się z prawem, gospodarką i nowymi technologiami".

CBA chce, by internet był "żywiołem" potencjalnych kandydatów, ale "nie nałogiem". Powinni też znać języki obce i być dociekliwi.

Ile będzie można zarobić na tym stanowisku? Tutaj CBA jest równie tajemnicze, jak dowcipne jest w kwestii wymagań wobec kandydatów.

Wiadomo tylko, że warunki finansowe będą "stabilne i korzystne" oraz "adekwatne do kompetencji i zaangażowania".

pół tysiąca nowych agentów ma znaleźć zatrudnienie w CBA w ciągu najbliższych dwóch lat. To największy nabór do najmniejszej z polskich służb specjalnych od czasu jej powstania w 2006 roku.

d4c1wjs

Na jakie zarobki mogą liczyć kandydaci do służby? W przypadku młodszego agenta pensja wynosi ok. 4,5 tys. zł brutto, ale dyrektor departamentu zarabia już 8,2-9,2 tys. zł brutto.

CBA rekrutuje nawet na uczelniach wyższych, gdzie poszukuje przyszłych programistów, prawników czy ekonomistów.

Zwiększenie budżetu i zatrudnienia w CBA jest związane z tym, że służba ta przejmuje od ABW zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa ekonomicznego państwa.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4c1wjs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c1wjs
d4c1wjs