Trwa ładowanie...
dplj0y9
dplj0y9

Jest zarząd PZU na kolejną kadencję

Rada Nadzorcza PZU wyłoniła zarząd ubezpieczyciela na nową trzyletnią kadencję - poinformowała w czwartek spółka. Skład zarządu pozostał w większości taki sam, jak do tej pory.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dplj0y9

W zarządzie pozostali: zajmujący się finansami Grupy PZU Przemysław Dąbrowski, odpowiedzialny za obszar klienta korporacyjnego Dariusz Krzewina oraz odpowiedzialny za obszar likwidacji szkód i świadczeń Tomasz Tarkowski. Z zarządem pożegnał się nadzorujący do tej pory pion inwestycji Ryszard Trepczyński. Nowym członkiem zarządu został natomiast Rafał Grodzicki, który ma odpowiadać za operacje ubezpieczeniowe i zagraniczne.

Jak poinformowała spółka, nowy członek zarządu odpowiedzialny za inwestycje zostanie powołany wkrótce.

"Cieszę się, że decyzją Rady doskonały zespół managerski, który zmienia i unowocześnia PZU, będzie kontynuował prace nad realizacją strategii PZU. Skład nowego zarządu w dużej mierze pokrywa się ze składem dotychczasowego, co odczytuję jako wyraz zaufania do kierownictwa firmy i docenienia wysiłków wkładanych w przeobrażaniu PZU" - powiedział cytowany w komunikacie spółki prezes PZU Andrzej Klesyk.

dplj0y9

Powołanie członków zarządu następuje na okres wspólnej kadencji. Jej bieg będzie się liczył od następnego dnia po zatwierdzeniu przez Walne Zgromadzenie sprawozdania finansowego za rok 2014 oraz udzielenia członkom zarządu PZU absolutorium z wykonania przez nich obowiązków za ostatni rok obrotowy. Walne Zgromadzenie PZU SA ma się odbyć 30 czerwca. Kadencja obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji będzie 2016 rok.

dplj0y9

Podziel się opinią

Share
dplj0y9
dplj0y9