Trwa ładowanie...
d2p1bv5

Jutrzenka chce przeznaczyć na inwestycje w 2011 r. 40 mln zł

28.02. Warszawa (PAP) - Jutrzenka planuje zrealizować w tym roku inwestycje o wartości 40 mln zł. Część środków przeznaczy na produkcję artykułów o mniejszych formatach,...
Share
d2p1bv5

28.02. Warszawa (PAP) - Jutrzenka planuje zrealizować w tym roku inwestycje o wartości 40 mln zł. Część środków przeznaczy na produkcję artykułów o mniejszych formatach, sprzedawanych pod marką "Hellena" - powiedział podczas konferencji prezes spółki, Jan Kolański. Segment napojów ma przynieść spółce w 2011 r. ok. 100 mln zł przychodu.

"Inwestycje w 2011 roku będą na poziomie 40 mln zł. W dużym stopniu to będą środki przeznaczone na koncentrację produkcji w Bydgoszczy. Zainwestujemy również w segment napojowy, gdzie chcemy wytwarzać produkty o mniejszych formatach" - powiedział podczas konferencji prezes Jutrzenki Jan Kolański.

Prezes dodał, że chodzi o butelki 0,5 l produkowane pod marką Hellena.

d2p1bv5

Jutrzenka planuje osiągnąć w tym roku w segmencie napojów przychody w wysokości 100 mln zł.

"Wynik ponad 100 mln zł będzie gwarantował, że na tym obszarze będziemy generować zyski" - powiedział Kolański.

"To będzie zależało od cen surowca. Zobaczymy jak rynek zareaguje na obecną podwyżkę naszych produktów. Jeśli surowce pójdą w górę, to także kolejna podwyżka z naszej strony będzie nieunikniona, ale to nie wcześniej niż za 3-4 miesiące" - poinformował.

Dodał, że napoje mają być drugim po słodyczach obszarem wzrostu grupy.

"Rok 2011 może być korzystniejszy na tym obszarze, ponieważ jesteśmy mniej narażeni na wzrost surowców niż producenci np. soków. Zakładamy, że konsumenci będą poszukiwać alternatywy i wybiorą tańsze napoje" - powiedział. (PAP)

jow/ osz/

d2p1bv5

Podziel się opinią

Share
d2p1bv5
d2p1bv5