Trwa ładowanie...
dbemcqx
dbemcqx

Jutrzenka może przeznaczyć 25 proc. zysku 2009 na dywidendę

...
Share
dbemcqx

15.02. Warszawa (PAP) - Jutrzenka może przeznaczyć na wypłatę dywidendy nawet 25 proc. zysku netto za 2009 rok - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

W komunikacie podano, że dywidenda może sięgnąć 25 proc. zysku., a wysoki cash flow może posłużyć również do skupu akcji własnych.

"Dobre wyniki oraz cash flow na wysokim poziomie prawdopodobnie pozwolą wypłacić akcjonariuszom dywidendę" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Jan Kolański.

dbemcqx

"Po udanej konsolidacji i restrukturyzacji Jutrzenka osiągnęła stabilizację. Chcemy sukcesywnie zwiększać naszą pozycję na rynku, a przede wszystkim w segmentach, w których jesteśmy obecni. Intensywnie myślimy o akwizycjach, przede wszystkim w kraju" - dodał.

"Spodziewamy się równie dobrego 2010 roku" - powiedział również.

Według wstępnych szacunków spółki zysk netto grupy kapitałowej Jutrzenka w 2009 roku wyniósł między 32,8 a 35,5 mln zł, a w samym czwartym kwartale zysk netto grupy mieści się w przedziale 10,1-10,5 mln zł.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wypracowanego wyniku. Sądzę, że nasi akcjonariusze mają powody do satysfakcji, Jutrzenka Holding dobrze sobie radzi, mimo że na rynku słodyczy nastąpiło spowolnienie" - powiedział Kolański.(PAP)

bas/ gor/

dbemcqx

Podziel się opinią

Share
dbemcqx
dbemcqx