Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
skok

Kasa Stefczyka: Jesteśmy z wami

Na polskim rynku usług finansowych działa ponad 50 spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Każda z nich jest niezależna i prowadzi odrębną politykę finansową. Każda ze spółdzielczych kas niezależnie kształtuje również swoje wyniki.

Share
Kasa Stefczyka: Jesteśmy z wami
Źródło: PAP, fot: Michał Walczak
d2zboo7

Największa SKOK, Kasa Stefczyka działa na rynku już ponad 20 lat. Po pierwszych pięciu miesiącach 2014 roku, według danych sprawozdawczych przekazywanych do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) może pochwalić się już zyskiem sięgającym 10 milionów złotych. Współczynnik wypłacalności Kasy Stefczyka stale utrzymuje się powyżej wymaganego ustawą wskaźnika, a depozyty gwarantowane są przez BFG.

Wyniki Kasy Stefczyka udowadniają, że instytucje sektora SKOK mogą rozwijać się dynamicznie i stale poprawiać swoją sytuację finansową, a przy tym zachowywać charakter, który tworzy spółdzielcza wspólnota ich członków.

Eksperci wielokrotnie zwracali uwagę na fakt, iż na rynku istotne jest zróżnicowanie dające konsumentom alternatywę i możliwość wyboru. W sektorze finansowym jest miejsce nie tylko dla banków, które dominują w Polsce, czy dynamicznie rozwijającej się Kasy Stefczyka, ale także dla mniejszych podmiotów działających w skali regionalnej, jak SKOK im. św. Jana z Kęt, SKOK Świdnik czy SKK Boże Dary z Katowic.

Kluczem jednak jest zapewnienie każdemu podmiotowi równych praw i możliwości działania oraz likwidacja barier legislacyjnych.

d2zboo7

Podziel się opinią

Share
d2zboo7
d2zboo7