Trwa ładowanie...
d16foa2

KDM Shipping po I półr. ma podobne wyniki jak w '11, pierwszą dywidendę wypłaci w 2014 r.

18.07. Warszawa (PAP) - KDM Shipping po 6 miesiącach tego roku wypracował podobne wyniki jak w analogicznym okresie 2011 r. Spółka planuje wypłacić pierwszą dywidendę w 2014 r. -...

Share
d16foa2

18.07. Warszawa (PAP) - KDM Shipping po 6 miesiącach tego roku wypracował podobne wyniki jak w analogicznym okresie 2011 r. Spółka planuje wypłacić pierwszą dywidendę w 2014 r. - poinformowali na środowej konferencji przedstawiciele spółki. Dodali, że spółka zleciła niedawno chińskiej stoczni budowę 4 nowych jednostek. Wartość inwestycji wynosi 54 mln USD.

"Te jednostki będą wybudowane według projektu opracowanego przez nas w stoczni w Chinach. Projekt będzie finansowany w większości kredytem celowym, który uzyskaliśmy w chińskim banku, stąd konieczność budowy statków w Chinach" - powiedział na konferencji prezes KDM, Konstantyn Molodkovets.

Dodał, że budowa statków ma potrwać 20-22 miesiące.

d16foa2

Dyrektor finansowy spółki, Denys Molodkovets podał na konferencji, że KDM Shipping wypracował w pierwszym półroczu podobne wyniki jak w analogicznym okresie 2011 r.

"Wskaźniki finansowe po 6 miesiącach są takie jak w 2011 r." - powiedział.

W 2011 roku spółka zanotowała przychody na poziomie 29,2 mln USD oraz zysk netto w wysokości 14,2 mln USD, w porównaniu do odpowiednio 13,9 mln USD i 5,1 mln USD rok wcześniej.

Dyrektor podał również, że KDM Shipping nie planuje wypłaty dywidendy przed 2014 r.

d16foa2

"Pierwszą dywidendę planujemy wypłacić z zysku za 2013 r. Mogłaby ona objąć 15-50 proc. zysku. Do tego czasu zyski chcemy pozostawiać w spółce" - powiedział.

KDM Shipping chce pozyskać z pierwotnej oferty publicznej ok. 36 mln USD brutto. W ramach oferty spółka planuje sprzedać do 3,5 mln nowych akcji, które stanowić będą do 35 proc. kapitału zakładowego spółki.

Maksymalna cena akcji w ofercie wynosi 36 zł za akcję.

Środki pozyskane z oferty KDM Shipping zamierza przeznaczyć m.in. na powiększenie floty statków - na ten cel trafić ma 26 mln USD. Inwestycja ma objąć 6 używanych (10-15-letnich) jednostek o łącznej nośności 24.000 ton. Zakup jednostek ma nastąpić w terminie do 3 miesięcy od zakończenia oferty.

d16foa2

Pozostałe środki, w wysokości 7 mln USD spółka chce zainwestować w stocznię w Chersoniu. KDM chce umożliwić stoczni obsługiwanie statków o gabarytach większych niż dotychczas oraz zwiększyć skalę działalności w segmencie budowy statków.

Głównym menedżerem oferty KDM Shipping jest KBC Securities N.V. odział w Polsce, a współorganizatorem Jaspen Capital Partners. Doradcami prawnymi są: Baker & McKenzie oraz Dr. K. Chrysostomides & Co LLC. Audytorem spółki jest KPMG.

Spółka KDM Shipping koncentruje się na niszowym segmencie transportu rzeczno-morskiego suchych towarów masowych w rejonie Morza Czarnego, Azowskiego i Śródziemnego.

Grupa dysponuje flotą składającą się z ośmiu masowców do rzeczno-morskiego transportu ładunków masowych, o łącznej nośności 25.206 ton. Grupa obsługuje także linię turystyczną na Dnieprze w rejonie Kijowa oraz świadczy usługi napraw i remontów jednostek pływających we własnej stoczni remontowo-budowlanej znajdującej się w Chersoniu. Posiada w także własne agencje w wybranych portach oraz własny dział załogowy.

d16foa2

W najważniejszym segmencie swojej działalności, tj. transporcie suchych towarów masowych, grupa koncentruje się przede wszystkim na przewozie ziarna, ale transportuje także złom, śrutę słonecznikową, drewno, otręby, drobnicę i inne towary.

Grupa transportuje towary przede wszystkim z portów Rosji i Ukrainy, do portów zlokalizowanych w Turcji, Gruzji, we Włoszech, Grecji i Albanii. W 2011 roku przewiozła łącznie ok. 665 tys. ton towarów, w porównaniu z ok. 529 tys. ton w 2010 roku.

W 2011 roku Grupa zanotowała przychody na poziomie 29,2 mln USD oraz zysk netto w wysokości 14,2 mln USD, w porównaniu do odpowiednio 13,9 mln USD i 5,1 mln USD rok wcześniej.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Konstantyn Molodkovets, będący założycielem spółki i pełniący funkcję prezesa, posiadający 78,5 proc. akcji.

Na koniec 2011 roku grupa zatrudniała ok. 250 pracowników. (PAP)

kuc/ asa/

d16foa2

Podziel się opinią

Share
d16foa2
d16foa2