Trwa ładowanie...
d2v4f3c

KE potwierdziła dofinansowanie kotła na biomasę w elektrowni Jaworzno III

04.02. Warszawa (PAP) - Komisja Europejska potwierdziła dofinansowanie projektu budowy kotła na biomasę w należącej do grupy Tauron elektrowni Jaworzno III. Kocioł ma mieć moc 50...

Share
d2v4f3c

04.02. Warszawa (PAP) - Komisja Europejska potwierdziła dofinansowanie projektu budowy kotła na biomasę w należącej do grupy Tauron elektrowni Jaworzno III. Kocioł ma mieć moc 50 MW, inwestycja jest szacowana na ponad 280 mln zł, unijne dofinansowanie to prawie 40 mln zł.

O wydaniu przez KE decyzji potwierdzającej unijny wkład dla projektu poinformowało ministerstwo infrastruktury i rozwoju.

Projekt obejmuje budowę kotła wraz z instalacją magazynowania i podawania biomasy. Kocioł ma spalać rocznie 350 tys. ton biomasy, w 80 proc. odpady leśne, w 20 proc. odpady i produkty rolne. Kocioł będzie korzystać z istniejącej turbiny, która dotychczas była jednostką rezerwową dla innych bloków. Według Taurona, turbina jest jeszcze w dobrym stanie technicznym, pozwalającym jej na wieloletnią pracę. Równolegle z budową kotła projekt przewiduje modernizację części elektrycznej dla potrzeb budowy jednostki wytwórczej.

W całej elektrowni Jaworzno III pracuje obecnie dziewięć bloków na węgiel o łącznej mocy elektrycznej 1535 MW.(PAP)

wkr/ je/ asa/

d2v4f3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v4f3c
d2v4f3c