Trwa ładowanie...
d1idrew
d1idrew

KGHM może zmniejszyć inwestycje w razie załamania się cen miedzi

Warszawa, 27.01.2015 (ISBnews) - W razie załamania się notowań cen miedzi, szczególnie w walutach lokalnych, KGHM Polska Miedź może zweryfikować swoje plany inwestycyjne do 2020 r., zakładające wydatki na poziomie 27 mld zł, poinformował wiceprezes Jarosław Romanowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1idrew

"Jeżeli ceny miedzi w walutach lokalnych spadną znacząco i spowoduje to spadek rentowności w poszczególnych kopalniach, przejrzymy raz jeszcze nasze plany inwestycyjne dla nich. Dzisiaj nie ma jednak podstaw, by twierdzić, że fundamenty cen miedzi są zachwiane" - powiedział Romanowski podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że strategia spółki zakłada zainwestowanie 27 mld zł w ciągu 6 lat, więc na obecną chwilę KGHM podtrzymuje swoje plany.

"Przypominam także, że nasze założenia są robione w oparciu o waluty lokalne i nie w każdym wypadku cena miedzi jest tak niska, jak w dolarze. Nie chcemy jednak inwestować ponad stan, więc gdyby np. nastąpiło załamanie kursu walut krajowych do dolara, będziemy weryfikować plany inwestycyjne" - podsumował Romanowski.

d1idrew

KGHM Polska Miedź poinformował w poniedziałek, że w ramach strategii na latach 2015-2020 planuje przeznaczyć na cele inwestycyjne 27 mld zł. Środki te są przeznaczone na rozwój obecnego portfela projektów inwestycyjnych, w tym głównie programy rozwojowe w głównym ciągu technologicznym oraz doprowadzenie do fazy produkcyjnej projektów zasobowych w kraju i za granicą (Głogów Głęboki Przemysłowy, Victoria, Sierra Gorda II faza, Sierra Gorda ruda tlenkowa oraz Afton Ajax).

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d1idrew

Podziel się opinią

Share
d1idrew
d1idrew