Trwa ładowanie...
d1qjsor
20-10-2015 17:05

KNF: jedna zgoda, jedna odmowa na powołanie firmy ubezpieczeniowej

Komisja Nadzoru Finansowego odmówiła wydania promesy zezwolenia na działalność ubezpieczeniową firmy Ubezpieczenia majątkowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, natomiast udzieliła zgody na wykonywanie działalności przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum - podała KNF.

d1qjsor

Jak wynika z komunikatu KNF po wtorkowym posiedzeniu, Komisja "jednogłośnie odmówiła wydania promesy zezwolenia z wniosku założyciela, Pana Przemysława Klusika, na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej przez Ubezpieczenia majątkowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych".

Podstawą odmowy było stwierdzenie, że wniosek i załączone dokumenty zawierają postanowienia wewnętrznie sprzeczne i naruszają przepisy m.in. ustawy o wykonywaniu działalności ubezpieczeniowej oraz ustawy o rachunkowości. KNF uznała także, że "plan działalności nie zapewnia zdolności zakładu ubezpieczeń do wykonywania zobowiązań".

Jednocześnie komisja jednogłośnie udzieliła zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum. W skład pierwszego zarządu weszli Adam Śliwiński jako prezes i Ryszard Frączek jako członek zarządu. "Wnioskodawca zobowiązał się m.in. do realizowania wytycznych i rekomendacji wydawanych przez KNF" - poinformowano w komunikacie.

d1qjsor
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qjsor