Trwa ładowanie...
dls523a
dls523a
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

KNF: jedna zgoda, jedna odmowa na powołanie firmy ubezpieczeniowej

Komisja Nadzoru Finansowego odmówiła wydania promesy zezwolenia na działalność ubezpieczeniową firmy Ubezpieczenia majątkowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, natomiast udzieliła zgody na wykonywanie działalności przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum - podała KNF.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dls523a

Jak wynika z komunikatu KNF po wtorkowym posiedzeniu, Komisja "jednogłośnie odmówiła wydania promesy zezwolenia z wniosku założyciela, Pana Przemysława Klusika, na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej przez Ubezpieczenia majątkowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych".

Podstawą odmowy było stwierdzenie, że wniosek i załączone dokumenty zawierają postanowienia wewnętrznie sprzeczne i naruszają przepisy m.in. ustawy o wykonywaniu działalności ubezpieczeniowej oraz ustawy o rachunkowości. KNF uznała także, że "plan działalności nie zapewnia zdolności zakładu ubezpieczeń do wykonywania zobowiązań".

Jednocześnie komisja jednogłośnie udzieliła zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Medicum. W skład pierwszego zarządu weszli Adam Śliwiński jako prezes i Ryszard Frączek jako członek zarządu. "Wnioskodawca zobowiązał się m.in. do realizowania wytycznych i rekomendacji wydawanych przez KNF" - poinformowano w komunikacie.

dls523a

Podziel się opinią

Share
dls523a
dls523a