Trwa ładowanie...
ofe

KNF za wolną konkurencją i emeryturami dożywotnimi

Według Komisji Nadzoru Finansowego ustawa dotycząca wypłat emerytur z OFE powinna być przyjęta jesienią. Przewodniczący KNF Stanisław Kluza powiedział, że chodzi o czas na przygotowanie systemu wypłat, aby mogły one ruszyć z początkiem 2009 roku.

Share
KNF za wolną konkurencją i emeryturami dożywotnimi
Źródło: WP.PL
d11ov7u

Stanisław Kluza wyraził zadowolenie, że stanowisko przedstawicieli rządu dotyczące zasad zarządzania środkami z Otwartych Funduszy Emerytalnych uwzględniło wszystkie istotne postulaty zgłoszone przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Przewodniczący Kluza podkreślił, że Komisja zajmowała się tym problemem jedynie z punktu widzenia bezpieczeństwa i stabilności systemu emerytalnego.

d11ov7u

_ Opowiadamy się za pluralizmem, za wolną konkurencją i za emeryturami dożywotnimi _ - powiedział Kluza. Dodał, że takie emerytury, będące odwrotnością emerytur jednorazowych, gwarantują stabilność finansów państwa.

Przewodniczący KNF podkreślił, że Komisja nie rozstrzyga kwestii emerytur z punktu widzenia polityki społecznej, która - jak dodał - należy do rządu._ Nie rozstrzygamy zatem takich kwestii jak na przykład dziedziczenie _ - powiedział Kluza.

Niedawno zespół do spraw Nadzoru nad Ubezpieczeniami Społecznymi, kierowany przez wicepremiera Ludwika Dorna, przyjął rozwiązanie, że to sami emeryci i renciści zdecydują, kto będzie zarządzał ich oszczędnościami zgromadzonymi w OFE, czy publiczny zakład emerytalny powiązany z ZUS czy któryś z zakładów prywatnych.

d11ov7u

Podziel się opinią

Share
d11ov7u
d11ov7u