Trwa ładowanie...
d279szr

KNF zaleciła Millennium utrzymywanie 3,83 pkt proc. dodatk. wymogu kapitałowego

Warszawa, 26.10.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła Bankowi Millennium utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 3,83 pkt proc. w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych, podał bank.

Share
d279szr

"Zarząd Banku Millennium S.A. informuje, że wieczorem w dniu 23 października 2015 r. otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zalecenie utrzymania funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 3,83 pkt proc. w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, który powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier I (co odpowiada 2,87 pkt proc.)" - czytamy w komunikacie.

Zalecenie to powinno być przez bank respektowane od daty jego otrzymania do odwołania - tzn. do czasu, kiedy KNF uzna, na podstawie analiz i oceny nadzorczej, że ryzyko związane z walutowymi kredytami hipotecznymi, będące powodem nałożenia na bank dodatkowego wymogu kapitałowego, uległo istotnej zmianie, podano także.

"Oznacza to, że minimalne współczynniki kapitałowe Banku Millennium S.A. uwzględniające dodatkowy wymóg kapitałowy rekomendowany przez KNF wynoszą:
Współczynnik kapitału Tier I (T1) = 9+2,87=11,87 %
Całkowity współczynnik kapitałowy (TCR) = 12+3,83=15,83%" - czytamy dalej.

d279szr

W raporcie finansowym grupy kapitałowej banku za III kwartał br., opublikowanym w piątek, podane zostało, że skonsolidowany całkowity współczynnik kapitałowy (TCR) wyniósł 16%, a skonsolidowany współczynnik kapitału podstawowego Tier I (CET1) wyniósł 15,5%.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)

d279szr

Podziel się opinią

Share
d279szr
d279szr