Trwa ładowanie...

Kolejna fuzja na rynku bankowym. Miejsca pracy są niezagrożone

Połączony Deutsche Bank Polska i Deutsche Bank PBC ma być jedną z dziesięciu największych instytucji w Polsce z aktywami o wartości 35 mld zł. – Przygotowujemy się do tego połączenia od strony technologicznej, finansowej i w zakresie zasobów ludzkich – zapewnia Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska. Deklaruje jednocześnie, że nie oznacza to wcale, że planowane są zwolnienia.

Kolejna fuzja na rynku bankowym. Miejsca pracy są niezagrożoneŹródło: Łukasz Szełemej/WP.PL
d1zmqkd
d1zmqkd

– Będziemy mieli lepsze wykorzystanie naszego kapitału, nasza oferta będzie kompleksowa i pochodząca z jednego banku – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska. – Ponieważ te dwa banki są komplementarne, więc proces nie powinien być bardzo skomplikowany, a nasi klienci nawet prawdopodobnie tego nie zauważą, dlatego że zachowają rachunki bankowe takie, jakie mieli do tej pory.

W ubiegłym tygodniu banki otrzymały zgodę Komisji Nadzoru Finansowego. Cały majątek Deutsche Bank Polska zostanie przeniesiony do Deutsche Bank PBC, ale instytucja będzie nosiła nazwę Deutsche Bank Polska SA.

– Dzisiaj Deutsche Bank Polska ma pewną nadwyżkę kapitału w swoich zasobach. Deutsche Bank PBC potrzebuje tego kapitału na rozwój biznesu detalicznego – wyjaśnia Krzysztof Kalicki. – Połączenie tych dwóch banków spowoduje, że obie instytucje łącznie będą miały wysoki współczynnik wypłacalności, a jednocześnie potencjał do dalszego rozwoju. Grupa Deutsche Bank w Polsce uzyska silną jednolitą reprezentację w postaci jednego banku.

Po fuzji wartość aktywów banku sięgnie ok. 35 mld zł, co da mu miejsce wśród dziesięciu największych instytucji finansowych w Polsce. Kapitał zakładowy zostanie podniesiony przez emisję akcji na rzecz Deutsche Bank AG, który dzięki temu będzie miał ponad 50 proc. udziałów w Deutsche Bank Polska SA. Bank będzie też jedynym akcjonariuszem Domu Maklerskiego DB Securities.

d1zmqkd

– My patrzymy na to połączenie z punktu widzenia synergii przychodów i lepszych rozwiązań biznesowych, zarówno dla klientów korporacyjnych, jak i dla klientów indywidualnych – zapowiada prezes DB Polska. – Nasza oferta będzie pochodziła z jednego banku i będzie ofertą kompleksową, będziemy optymalizować rozwiązania.

Bank po fuzji będzie miał 170 oddziałów i centrów doradczych w Polsce. Stanie się bankiem uniwersalnym, czyli ma oferować produkty zarówno dla klientów detalicznych, jak i firm.

d1zmqkd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zmqkd