Trwa ładowanie...

Kolejne sklepy wycofują kukurydzę. Wszystko przez groźną bakterię

Po sieci Makro Cash&Carry, Dino, Tesco również i Greenyard Frozen Poland zdecydowała o wycofaniu produktów z kukurydzą, która może być zanieczyszczona listerią. Według ekspertów, może być ona nawet bardziej niebezpieczna niż salmonella.

Share
Kolejne sklepy wycofują kukurydzę. Wszystko przez groźną bakterię
Źródło: 123RF
da2qh3u

Może powodować biegunkę i wymioty, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do śmierci. Do tej pory zachorowało 47 osób, a 9 osób zmarło w jej skutek. Europejskie służby wykryły groźną bakterię listeria monocytogenes w mrożonych warzywach, ostrzeżenia wydał również GIS.

ZOBACZ: Listerioza – objawy i leczenie:

Podobnie postąpiły inne sieci. Dino, dla której Greenyard wyprodukowała mrożone, warzywa umieściła na swojej stronie ostrzeżenie dla konsumentów dotyczący kolejnych wycofywanych mrożonych warzyw.

da2qh3u

Zbliżonej treści komunikaty pojawiały się na stronach Tesco. W końcu i producent żywności Greenyard Frozen Polandwydał oświadczenie, że podjęła "zapobiegawcze działania w celu dobrowolnego wycofania mrożonych warzyw z uwagi na potencjalne ryzyko występowania w nich bakterii listeria monocytogenes, związane z użytym do produkcji surowcem (kukurydzą)”.

Jak pisaliśmy w finansach WP, zanieczyszczona kukurydza pochodziła z Węgier. Ale do zachorowań dochodziło w Austrii, Danii, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Tę samą bakterię wykryto niedawno w sprzedawanej w Polsce w Kiełbasie Śląskiej z Szynki Ekstra produkowanej w zakładach mięsnych Olewnik-bis.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da2qh3u

Podziel się opinią

Share
da2qh3u
da2qh3u