ycipk-iwzka0

Kolejne sklepy wycofują kukurydzę. Wszystko przez groźną bakterię

Po sieci Makro Cash&Carry, Dino, Tesco również i Greenyard Frozen Poland zdecydowała o wycofaniu produktów z kukurydzą, która może być zanieczyszczona listerią. Według ekspertów, może być ona nawet bardziej niebezpieczna niż salmonella.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Listeriozę wykryto w mrożonkach w Austrii, Danii, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
Listeriozę wykryto w mrożonkach w Austrii, Danii, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. (123RF)
ycipk-iwzka0

Może powodować biegunkę i wymioty, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do śmierci. Do tej pory zachorowało 47 osób, a 9 osób zmarło w jej skutek. Europejskie służby wykryły groźną bakterię listeria monocytogenes w mrożonych warzywach, ostrzeżenia wydał również GIS.

Niecały tydzień temu sieć Makro Cash&Carry wycofała ze sprzedaży cztery produkty z dwóch linii - Horeca Select oraz Makro Chef.

ZOBACZ: Listerioza – objawy i leczenie:

ycipk-iwzka0

Podobnie postąpiły inne sieci. Dino, dla której Greenyard wyprodukowała mrożone, warzywa umieściła na swojej stronie ostrzeżenie dla konsumentów dotyczący kolejnych wycofywanych mrożonych warzyw.

Zbliżonej treści komunikaty pojawiały się na stronach Tesco. W końcu i producent żywności Greenyard Frozen Polandwydał oświadczenie, że podjęła "zapobiegawcze działania w celu dobrowolnego wycofania mrożonych warzyw z uwagi na potencjalne ryzyko występowania w nich bakterii listeria monocytogenes, związane z użytym do produkcji surowcem (kukurydzą)”.

Zobacz rónież: Bakteria w kukurydzy. Jest śmiertelnie groźna

ycipk-iwzka0

Jak pisaliśmy w finansach WP, zanieczyszczona kukurydza pochodziła z Węgier. Ale do zachorowań dochodziło w Austrii, Danii, Finlandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Tę samą bakterię wykryto niedawno w sprzedawanej w Polsce w Kiełbasie Śląskiej z Szynki Ekstra produkowanej w zakładach mięsnych Olewnik-bis.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-iwzka0

ycipk-iwzka0
ycipk-iwzka0