Trwa ładowanie...
d1ntza5

Kolporter uruchamia współpracę z Politechniką Śląską

Kolporter podpisał wczoraj porozumienie z Politechniką Śląską o współpracy naukowej, udziale studentów i naukowców w projektach rozwojowych, a także partnerstwie przy ubieganiu się o fundusze unijne.

d1ntza5
d1ntza5

Umowę z Politechniką podpisał Kolporter Holding, koordynujący zarządzanie spółkami grupy kapitałowej Kolporter. Do tej pory poszczególne wydziały i naukowcy współpracowali już z firmami Kolportera na podstawie odrębnych porozumień. Wtorkowa umowa objęła całą uczelnię. Władze Politechniki liczą przede wszystkim na udział studentów w stażach lub wdrożeniach nowych produktów spółek grupy.

Dzięki porozumieniu, studenci Politechniki Śląskiej zyskają możliwość odbywania praktyk i pisania prac dyplomowych związanych z działalnością spółek grupy. Pracownicy naukowi włączą się natomiast w projekty rozwojowe grupy i pomogą w pracach rad programowych i komisji konkursowych.

W zamian pracownicy spółek będą mogli uczestniczyć w organizowanych przez Politechnikę Śląską szkoleniach, studiach podyplomowych, konferencjach naukowo-technicznych lub seminariach. Pole współpracy może jednak być szersze.

We wtorek przedstawiciele grupy zaprezentowali naukowcom opracowany na ich zlecenie system sprzedaży i odbioru książek elektronicznych, tzw. e-booków. System obejmuje m.in. oprogramowanie dla wydawców konwertujące książki tradycyjne do formy elektronicznej, rozwiązania dystrybucji i sprzedaży oraz czytnik korzystający z technologii e-papieru.

Kielecka grupa Kolporter skupia 13 spółek, zajmujących się m.in. obsługą sieci sprzedaży i punktów handlowych, a także świadczących usługi logistyczne, informatyczne, promocyjno-reklamowe, wydawnicze, budowlane, windykacyjne, kurierskie, deweloperskie i wystawiennicze. Przychody grupy wyniosły w 2008 r. 3,8 mld zł, a zysk netto 2,33 mln zł.

JS

d1ntza5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ntza5