Trwa ładowanie...
d3ktzrj

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem indeksów, a główne indeksy wytyczył swoje nowe maksima, które potwierdzają dominujący od lutego trend.

d3ktzrj
d3ktzrj

W samej końcówce pojawiła się podaż, która ograniczyła skalę ruchu. W pierwszej części dnia WIG-20 wytyczył nowe maksimum na 2501 pkt., natomiast kolejne godziny upłynęły pod znakiem realizacji zysków. Patrząc na strukturę ruchu mam wrażenie, iż potencjał wzrostowy nie jest jeszcze wyczerpany, a spadek stanowi korektę ostatniego wzrostu. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2475-9 pkt., a w razie jego przełamania będę oczekiwał na test kluczowego obecnie wsparcia na 2455 pkt.

Ewentualne przełamanie tego poziomu będzie miało negatywne przesłanie, a z drugiej strony będzie dość zauważalnie gmatwało obecny układ. Cały czas wszelkie ruchy wzrostowe przyjmują wzory "trójek", a biorą pod uwagę fakt, iż indeksy osiągają nowe maksima to nasuwa się naturalne podejrzenie, iż wzrost przybiera formę klina zwyżkującego. Taki układ pojawia się w końcowych fazach wzrostów i zazwyczaj poprzedza dość dynamiczną korektę całego ruchu. Kluczowe znaczenie w takim wypadku należy przypisywać minimum na 2427 pkt. Zakładam, jednak, iż wsparcia zostaną obronione, a wzrost będzie kontynuowany powyżej ostatniego maksimum. Przebicie 2501 pkt., będzie sugerowało test ważnych pułapów na 2550 lub też na 2600 pkt. Na tym pierwszym poziomie znajduje się górne ograniczenie potencjalnej formacji klina, co dodatkowo wzmacnia opór wynikający z równości fal wzrostowych.

Dzisiejsze otwarcie nie powinno istotnie różnić się od wczorajszego zamknięcia, choć prawdopodobnie początek sesji przyniesie test wczorajszego minimum, co przede wszystkim wiązałbym z osłabieniem złotego względem amerykańskiego dolara, co zazwyczaj motywuje do ograniczania pozycji na rynku rzez inwestorów zagranicznych. Patrząc na zachowanie poszczególnych spółek z WIG-20 najlepsze wrażenie, aktualnie sprawiają akcje banków PKO BP i Pekao SA. Pierwsza ze spółek wybiła się w górę z formacji trójkąta zwyżkującego i sukcesywnie wytycza nowe maksima. Trójkąty zazwyczaj poprzedzają ostatni ruch w kierunku danego trendu i to należy mieć na względzie. Z drugiej strony potencjał wynikający z najszerszej części trójkąta sugeruje wzrost w rejon 44 zł i dopiero tam należałoby się liczyć z możliwością wyczerpania potencjału wzrostowego.

Pełna wersja raportu dostępna w formacie

d3ktzrj

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3ktzrj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ktzrj