Trwa ładowanie...

Koniec z rozliczaniem PIT. Urzędnicy zrobią to sami

Urzędnicy sami rozliczą podatnika, odliczą nawet ulgę rodzinną, a wypełniony PIT odeślą do Urzędu Skarbowego. To oznacza koniec z karami za niezłożenie deklaracji w terminie.

Share
Koniec z rozliczaniem PIT. Urzędnicy zrobią to sami
Źródło: PAP
d26jfrd

Właściwie podatnik nie będzie musiał nic robić, a jego PIT zostanie rozliczony i przesłany do Urzędu Skarbowego – pisze dziennik "Fakt". Musi jedynie przypilnować, aby uzupełnić ewentualną niedopłatę podatku.

- Jeśli ktoś nie chce wchodzić na Portal Podatkowy, może być rozliczony. Zeznanie zostanie złożone automatycznie bez podejmowania żadnej aktywności –informowała w rozmowie z money.pl minister finansów Teresa Czerwińska. Zmiana ma zacząć obowiązywać już w 2019 r.

Całą resztą od przyszłego roku mają zająć się urzędnicy. To oni rozliczą PIT pracujących na etacie oraz umowach-zleceniach i o dzieło. Urzędnicy odliczą nam równie ulgę na dzieci, jeśli z tej korzystaliśmy przed rokiem.

Inne ulgi, np. rehabilitacyjną, odliczenie wydatków na internet trzeba jednak uzupełnić i wysłać samodzielnie. Jak szacuje resort finansów zmiana 25 mln Polaków skorzysta na uproszczonej formie rozliczania - zaznacza "Fakt".

Przedsiębiorcy będą musieli jeszcze poczekać, ich PIT urzędnicy będą rozliczać dopiero po 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26jfrd

Podziel się opinią

Share
d26jfrd
d26jfrd