WP

Koniec z rozliczaniem PIT. Urzędnicy zrobią to sami

Urzędnicy sami rozliczą podatnika, odliczą nawet ulgę rodzinną, a wypełniony PIT odeślą do Urzędu Skarbowego. To oznacza koniec z karami za niezłożenie deklaracji w terminie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od przyszłego roku rozliczenia będą prostsze.
Od przyszłego roku rozliczenia będą prostsze. (PAP)
WP

Właściwie podatnik nie będzie musiał nic robić, a jego PIT zostanie rozliczony i przesłany do Urzędu Skarbowego – pisze dziennik "Fakt". Musi jedynie przypilnować, aby uzupełnić ewentualną niedopłatę podatku.

- Jeśli ktoś nie chce wchodzić na Portal Podatkowy, może być rozliczony. Zeznanie zostanie złożone automatycznie bez podejmowania żadnej aktywności –informowała w rozmowie z money.pl minister finansów Teresa Czerwińska. Zmiana ma zacząć obowiązywać już w 2019 r.

Całą resztą od przyszłego roku mają zająć się urzędnicy. To oni rozliczą PIT pracujących na etacie oraz umowach-zleceniach i o dzieło. Urzędnicy odliczą nam równie ulgę na dzieci, jeśli z tej korzystaliśmy przed rokiem.

WP

Inne ulgi, np. rehabilitacyjną, odliczenie wydatków na internet trzeba jednak uzupełnić i wysłać samodzielnie. Jak szacuje resort finansów zmiana 25 mln Polaków skorzysta na uproszczonej formie rozliczania - zaznacza "Fakt".

Przedsiębiorcy będą musieli jeszcze poczekać, ich PIT urzędnicy będą rozliczać dopiero po 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP