Trwa ładowanie...

Koniec z wynajmowaniem domów na imprezy. Airbnb wprowadza ograniczenia dla młodszych klientów

Zbyt często zdarzało się, że młodzi ludzie wynajmowali dom w sąsiedztwie tylko po to, by zorganizować tam imprezę życia. Airbnb powiedział temu stop i wprowadził ograniczenia, które na razie dotyczą tylko Stanów Zjednoczonych.

Koniec z wynajmowaniem domów na imprezy. Airbnb wprowadza ograniczenia dla młodszych klientówŹródło: Pixabay
dcfpc4y
dcfpc4y

W każdym amerykańskim filmie o młodzieży wcześniej czy później pojawia się scena, w której ktoś organizuje wielką imprezę, na którą zaprasza połowę szkoły. Widz ogląda dom z basenem, do którego skaczą nastolatki i ma poczucie przebywania w alternatywnej rzeczywistości. A teraz stop-klatka! Życie to nie film i w realnym świecie wiele imprez odbywa się w wynajętych na dzień cudzych domach.

Brzmi rozsądnie: po co ryzykować, że goście uszkodzą coś w domu, w którym mieszka organizator imprezy, skoro można wynająć cudzy dom i zorganizować zabawę życia?

Skala problemu była najwyraźniej na tyle duża, że Airbnb, platforma umożliwiająca szybki wynajem mieszkań na doby, postanowiła ograniczyć młodym Amerykanom możliwość wynajmu całych domów lub mieszkań w okolicy, w której mieszkają. Od teraz człowiek, który nie ukończył 25 lat i mieszka, dajmy na to, w Dallas – i chce wynająć wielki dom z ogrodem w tymże Dallas, takiej transakcji sfinalizować nie będzie mógł.

Obejrzyj: Wakacyjni oszuści. Na co się nabieramy najczęściej?

Nie ma zasad bez wyjątków. W tym przypadku wynajem będzie możliwy, jeśli klient ma na Airbnb co najmniej trzy pozytywne opinie. Żadne ograniczenia nie obowiązują przy wynajmie pokoju hotelowego lub pokoju w mieszkaniu, co oznacza… dużo mniejszą imprezę.

dcfpc4y

Serwis przekonuje, że chce w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo swojej społeczności oraz ograniczyć liczbę organizowanych w prywatnych lokalach imprez. W ubiegłym roku podczas takiej zabawy zorganizowanej z okazji Halloween w jednym z wynajętych domów w Kalifornii doszło do strzelaniny, w której zginęło pięć osób.

Nowe zasady obowiązują w USA, prawdopodobnie do końca roku zostaną wprowadzone również w Kanadzie.

Airbnb uspokaja, że dewastacje zdarzają się bardzo rzadko. "99,95 proc. podróży nie wiąże się z jakimikolwiek problemami ani skargami, chcemy jednak, żeby ten odsetek dotyczył 100 proc. wynajmów" – czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcfpc4y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcfpc4y