Trwa ładowanie...
d4mnx72

Konsorcjum Qumaka wykona ekspozycję w Muzeum II WŚ w Gdańsku za 36 mln zł netto

Warszawa, 12.05.2015 (ISBnews) - Konsorcjum Qumaka pozyskało zlecenie na wykonanie ekspozycji stałej w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, warte 35,8 mln zł netto, podała spółka. 

Share
d4mnx72

"Podjęta kilka lat temu decyzja o stworzeniu linii biznesowej odpowiedzialnej za ekspozycje multimedialne okazała się bardzo dobra. Mamy już na swoim koncie kilka prestiżowych realizacji, które spotkały się z entuzjastycznym odbiorem zarówno przez zamawiającego, jak i przez zwiedzających. Nasze doskonałe referencje i unikatowe doświadczenie sprawiają, że wyrośliśmy na czołowego gracza na tym rynku. Będziemy konsekwentnie kontynuować rozwój w tym segmencie" - powiedział prezes Paweł Jaguś, cytowany w komunikacie.

Konsorcjum odpowiedzialne będzie za kompleksowe opracowanie, wykonanie i montaż poszczególnych elementów wystawy. W zakresie prac znalazło się ponadto przygotowanie osprzętu oświetleniowego i audiowizualnego, a także wyposażenie muzeum w audioprzewodniki oraz system zarządzania treścią i multimediami. Prace zostaną ukończone w 2016 roku, podano również.

"Wystawa zajmie powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych historycznych ekspozycji muzealnych na świecie" - podkreślono.

d4mnx72

Spółka przypomina, że poza ekspozycją w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku realizuje aktualnie podobny projekt w Muzeum Śląskim. W ubiegłym roku Qumak odpowiadał za wykonanie interaktywnej wystawy stałej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, a także w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Spółka zrealizowała również wdrożenia w Parku Edukacyjnym w Zabrzu i Parku Rekreacji ZOOM Natury w Janowie Lubelskim.

W sierpniu ubiegłego roku prezes Jaguś informował agencję ISBnews, że ekspozycje multimedialne są dla spółki bardzo perspektywicznym segmentem, a wśród dużych oczekiwanych przetargów, w których Qumak miał złożyć ofertę była ekspozycja w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews)

d4mnx72

Podziel się opinią

Share
d4mnx72
d4mnx72