Trwa ładowanie...
d4biczb
Gospodarka

Konwój Muszkieterów zebrał ponad 5 mln zł

Ponad 6 tysięcy dzieci mogło lepiej spędzić święta Bożego Narodzenia dzięki darom przekazanym przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché.
Share
d4biczb

Dary zebrane w ramach ósmego Konwoju Muszkieterów, takie jak żywność i artykuły pierwszej potrzeby, trafiły do domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin w miejscowościach, gdzie działają supermarkety obu sieci. Do akcji charytatywnej Fundacji Muszkieterów dołączyli również klienci supermarketów kupując wyznaczone produkty czy wrzucając pieniądze do wystawionych skarbonek Fundacji Dziecięcy Uśmiech do Świata. Konwój Muszkieterów to doroczna akcja charytatywna organizowana przez Fundację Muszkieterów, zrzeszającą przedsiębiorców prowadzących 190 sklepów Intermarché i Bricomarché w całej Polsce. Od 2001 roku, kiedy pierwszy konwój z darami wyruszył w podróż po kraju, prawie 1100 placówek otrzymało żywność i środki higieniczne o wartości przekraczającej 5,1 mln zł. Dary ósmego Konwoju Muszkieterów dotarły do 182 placówek opiekujących się dziećmi w całym kraju.

_ Obdarowujemy przede wszystkim dzieci z mniejszych miejscowości. Tam rzadko dociera jakakolwiek pomoc _- mówi prezes Fundacji Muszkieterów, Marek Feruga. _ Zasada naszej akcji jest prosta. Każdy z właścicieli sklepów wybiera na swoim terenie, placówkę lub organizację, która potrzebuje wsparcia. W to miejsce trafiają dary Konwoju. Dzięki temu mamy pewność, że nasza pomoc trafia do rzeczywiście potrzebujących. W 2008 roku patronem akcji został zespół Arka Noego _.

Autor: JS
środa, 28 stycznia 2009

d4biczb

Podziel się opinią

Share
d4biczb
d4biczb