Trwa ładowanie...
d3r8fes

Koronawirus. Ikea odmraża swoje sklepy na świecie

Ikea uruchamia swoje placówki w krajach, które łagodzą swoje restrykcje. Ruszyły już m.in. trzy centra handlowe w Chinach i po jednym w Izraelu i Niemczech. Sieć deklaruje, że zainteresowanie klientów jest duże.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Ikei zakupy mogą z powrotem robić zakupy mieszkańcy Chin, Izraela i Niemiec.
W Ikei zakupy mogą z powrotem robić zakupy mieszkańcy Chin, Izraela i Niemiec. (Istock, Fot: 5xinc)
d3r8fes

W Chinach drzwi dla klientów otworzyło kilka marketów - podaje portal wiadomoscihandlowe.pl. Mowa tutaj m.in. o sklepie w Wuhan, gdzie wybuchła pandemia. Według danych przedstawionych przez Ingka Group, do którego należy 45 galerii handlowych, ruch w tym punkcie wynosi ok. 70-80 proc. frekwencji ubiegłorocznej.

Natomiast w Niemczech procent ten jest niższy. Według przedstawionych danych frekwencja po otwarciu drzwi dla klientów wyniosła 63 proc. w porównaniu z ubiegłoroczną. U naszych sąsiadów z powrotem wznowiło działalność 40 z 57 najemców.

Ingka Group uważa, że można mówić o powrocie dobrych nastrojów wśród konsumentów.

d3r8fes

Zobacz też: Tarcza antykryzysowa. "Urzędy nie przyjmują wniosków"

Właściciel sieci zapewnił, że podejmował szereg działań, który miał ułatwić najemcom przetrwanie. W komunikacie wskazano m.in. zawieszenie czynszów i opłat serwisowych, czy działania mające ułatwić najemcom przejście do internetu.

d3r8fes

Według danych Ingka Group, które cytuje portal wiadomoscihandlowe.pl, zdecydowana większość marketów sieci Ikea oraz 45 galerii handlowych (należących do Ingka Group) zostały zamknięte w dobie pandemii koronawirusa.

W Polsce natomiast Ikea zamknęła swoje sklepy "do odwołania" w połowie marca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3r8fes

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d3r8fes

Podziel się opinią

Share
d3r8fes
d3r8fes