Trwa ładowanie...
d459ee9

Koronawirus. Kolejki w sklepach w całej Polsce. Klienci zachowują 1,5-metrowe odstępy od siebie

Pod sklepami i piekarniami w całym kraju ustawiają się kolejki. Niektóre obiekty wpuszczają do środka tylko dwie - trzy osoby, reszta musi czekać na zewnątrz. W wielu miejscach klienci zachowują 1,5-metrowe odstępy między sobą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier zapewnia, że sklepy spożywcze nie zostaną zamknięte. Ale kolejki są coraz dłuższe
Premier zapewnia, że sklepy spożywcze nie zostaną zamknięte. Ale kolejki są coraz dłuższe (WP.PL, Fot: Sebastian Ogórek)
d459ee9

Tak jest na przykład w podwarszawskim Pruszkowie. - Większość sklepów wpuszcza maksymalnie 2-3 osoby - słyszymy od naszego dziennikarza na miejscu. Pod lokalnym mięsnym ustawiła się kolejka na przynajmniej kilkanaście minut. Aby ograniczyć ryzyko zarażenia, klienci ustawiają się w odległości około 1,5-metra od siebie. I to godne pochwał. Takie są rekomendacje Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Jeżeli nie musimy, nie powinniśmy przebywać w tej chwili w tłumie. A zachowanie bezpiecznej odległości tylko możę nam pomóc.

Podobnie jest również w wielu dzielnicach Warszawy.

Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

- Odstępy między ludźmi, kolejka na zewnątrz. Tak trzeba - tak sytuację komentują mieszkańcy stolicy w mediach społecznościowych. W jego przypadku kolejka ustawiła się pod jedną z piekarni. Do środka wpuszczane jest tylko kilka osób.

d459ee9

Również w innych miastach jest podobnie. - Jeśli chce się kupić coś w piekarniach, trzeba stać na zewnątrz. Ludzie zachowują od siebie dystans - donosi nam czytelniczka ze Szczecina.

Czasem jednak klienci stoją jeden za drugim - to kolejka do jednej z piekarni w Warszawie. Jednocześnie pierwsze szaleństwo zakupowe minęło. W wielu miejscach pojawiają się już towary na półkach, nie brakuje podstawowych dóbr.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Konrad Bagiński)

Choć zgodnie z decyzją rządu odwołano duże zgromadzenia i ograniczono funkcjonowanie galerii handlowych, to premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że sklepy i drogerie mogą funkcjonować w normalnym trybie. Już od kilku dni polskie sklepy przeżywają jednak prawdziwe szturmy klientów.

d459ee9

Czytaj też: Koronawirus. "W Niemczech wielki strach już minął". Pełne półki w sklepie, żadnych kolejek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d459ee9

Podziel się opinią

Share
d459ee9
d459ee9