Trwa ładowanie...
d1v02i7

Koronawirus w paczce nie przyjedzie. GIS uspokaja

Czy osoby otrzymujące paczki z Chin mogą się czuć bezpieczne? "Koronawirusy są znane z tego, że nie przetrwają długo na przedmiotach takich jak listy lub paczki" - podkreśla Główny Inspektorat Sanitarny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy chętnie kupują przez internet.
Polacy chętnie kupują przez internet. (Fotolia)
d1v02i7

Osoby otrzymujące paczki z Chin nie są narażone na zakażenie się nowym koronawirusem – informuje GIS w komunikacie, do którego dotarła PAP.

O sprawie pisaliśmy już w money.pl:

d1v02i7

Zarażonych koronawirusem na świecie jest coraz więcej. Lista państw, gdzie są zarażeni, się powiększa. Jak powinniśmy się zabezpieczyć, żeby zmniejszyć ryzyko? Jeśli przebywaliśmy niedawno w tych krajach, a mamy duszności, problemy z oddychaniem, gorączkę, kaszel, powinniśmy zgłosić się do szpitala zakaźnego. Jeśli takich objawów nie mamy, ale wróciliśmy z obszarów objętych koronawirusem, przez najbliższe 14 dni musimy mierzyć swoją temperaturę i obserwować stan zdrowia.

Trzeba też często myć dłonie wodą i mydłem. Zakrywajmy usta podczas kichania i kaszlu - zgiętym łokciem lub chusteczką. Unikajmy też dużych skupisk ludzkich, by zmniejszyć ryzyko zarażenia się. Szczegółowe zalecenia zebraliśmy w Niezbędniku dla podróżnych, który zamieszczamy poniżej.

Obejrzyj także: Koronawirus coraz bliżej Polski. Niezbędnik dla podróżnych

Jak skutecznie myć ręce?

    GIS
(GIS, Fot: GIS)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v02i7

Podziel się opinią

Share
d1v02i7
d1v02i7