Trwa ładowanie...
d3on0nc

Krasoń: mieszkanie plus potrzebne, wątpliwości dot. jego finansowania

Rządowy program mieszkanie plus jest potrzebny i może budzić zainteresowanie pod warunkiem, że "rzeczywiście będzie to tanio" - ocenił analityk Home Broker Marcin Krasoń. Jego zdaniem wątpliwości rodzi kwestia finansowania programu.

Share
d3on0nc

We wtorek Rada Ministrów przyjęła uchwałę ws. Narodowego Programu Mieszkaniowego, czyli programu mieszkanie plus. Narodowy Fundusz Mieszkaniowy jest - zdaniem rządu - jego najważniejszym filarem. Na gruntach wniesionych do niego m.in. przez Skarb Państwa i gminy miałyby powstawać tanie mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności.

"Taki program jest potrzebny. Należy wspierać budownictwo mieszkaniowe, szczególnie dla tych osób, którym trudno jest kupić własne mieszkanie, albo trudno jest je wynająć na warunkach rynkowych. I dobrze, że rząd daje szansę na mieszkanie w sensownych warunkach" - powiedział we wtorek PAP Krasoń.

W jego ocenie, program ten zmotywuje ludzi do posiadania własnego mieszkania. "Myślę, że nie będzie problemu wśród Polaków, jeśli chodzi o zainteresowanie tym programem. Jeżeli damy Polakom szansę na to, żeby tanio gdzieś zamieszkać, to będzie to pozytywne. Patrząc na to, jakim zainteresowaniem cieszył się program +Mieszkanie dla młodych+, w tym przypadku możemy także spodziewać się podobnego zainteresowania, ale pod warunkiem, że rzeczywiście będzie to tanio" - powiedział analityk.

d3on0nc

Jego zdaniem, wątpliwości wzbudza finansowanie programu. "Cały czas nie wiem, co z tym finansowaniem, dla mnie to wciąż zagadka. Mam wątpliwości, czy spółki Skarbu Państwa będą chciały przekazywać grunty pod budowę tych nieruchomości" - ocenia analityk.

Według Krasonia, program może także okazać się atrakcyjny dla samych deweloperów. "Nie powinni się oni absolutnie obawiać, to może być dla nich konkurencyjna oferta" - powiedział.

"Program ten był głośno zapowiadany przez rząd. Patrząc na to, w jakim tempie został uruchomiony program 500 plus, myślę, że tutaj rząd też będzie chciał równie szybko wprowadzić go w życie" - ocenił.

d3on0nc

Podziel się opinią

Share
d3on0nc
d3on0nc