Trwa ładowanie...
d2f38eq

Krótka lista celów akwizycyjnych KGHM będzie do końca czerwca

10.6.Warszawa (PAP) - Zarząd KGHM Polska Miedź nie podjął jeszcze decyzji, jakie firmy znajdą się na krótkiej liście celów do przejęcia. Ten temat nie jest obecnie przewidziany na...
Share
d2f38eq

10.6.Warszawa (PAP) - Zarząd KGHM Polska Miedź nie podjął jeszcze decyzji, jakie firmy znajdą się na krótkiej liście celów do przejęcia. Ten temat nie jest obecnie przewidziany na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej, które odbędzie się 15 czerwca - poinformował PAP Przemysław Ziółek z biura prasowego KGHM.

"Krótkiej listy jeszcze nie ma, będzie do końca czerwca. Pracujemy nad tym" - powiedział Ziółek.

"W punktach obrad rady nadzorczej nie ma takiego tematu" - dodał.

d2f38eq

KGHM informował wcześniej, że chce do końca 2010 roku przejąć dwie zagraniczne kopalnie, o łącznej zdolności produkcyjnej do 270 tys. ton miedzi.

Spółka liczy na zakup dwóch projektów - mniejszego, który chce zrealizować do końca 2009 roku oraz większego, który planuje skończyć w 2010 roku. Plan zakłada, iz mniejszy projekt dołoży do możliwości produkcyjnych miedziowego koncernu 100 tys. ton miedzi rocznie, a większy około 170 tys. ton.

KGHM produkuje teraz około 500 tys. ton miedzi elektrolitycznej rocznie. W 2011 - 2012 roku zdolności produkcyjne spółki mają wzrosnąć do 700 tys. ton.

Według wtorkowej gazety "Parkiet", do najbliższego posiedzenia rady nadzorczej, 15 czerwca, zarząd KGHM miałby przedstawić listę celów akwizycyjnych. Lista taka stanowiłaby atut za przedłużeniem kadencji zarządowi, która mija na najbliższym WZA spółki, czyli 16 czerwca.

d2f38eq

Zdaniem Ziółka, na pewno w porządku obrad rady znajdzie się punkt dotyczący zmian w zarządzie.

"Jest taki punkt w programie obrad, na pewno będzie decyzja w tej sprawie" - powiedział Ziółek.

15 czerwca rada nadzorcza KGHM ma także wydać opinię odnośnie nowej rekomendacji zarządu co do podziału zysku za 2008 rok. Zarząd KGHM zmienił wcześniejszą rekomendację, która zakładała pozostawienie całości zysku w spółce i obecnie chce przeznaczyć na wypłatę dywidendy 1,432 mld zł, co daje 7,16 zł na jedną akcję.

W 2008 roku KGHM osiągnął 2,9 mld zł zysku netto. (PAP)

pam/

d2f38eq

Podziel się opinią

Share
d2f38eq
d2f38eq