Trwa ładowanie...
d1eitxd

KSG Agro ma gwarancje od Euler Hermes na 12 mln EUR przy realizacji umów z Big Dutchman

29.08. Warszawa (PAP) - KSG Agro otrzymało gwarancje od Euler Hermes na 12 mln euro oraz gwarancje od duńskiej agencji Eksport Kredit Fonden (EKF) na 2 mln euro przy realizacji...

d1eitxd
d1eitxd

29.08. Warszawa (PAP) - KSG Agro otrzymało gwarancje od Euler Hermes na 12 mln euro oraz gwarancje od duńskiej agencji Eksport Kredit Fonden (EKF) na 2 mln euro przy realizacji umów z Big Dutchman Pig Equipment GmbH - podała KSG Agro w komunikacie. Oznacza to, że nie zostały wykorzystane gwarancje od francuskiej agencji COFACE.

W wyniku przetargu spółka zależna od KSG Agro podpisała we wtorek dwie umowy z firmą Big Dutchman Pig Equipment GmbH. Na mocy tych umów firma Big Dutchman dostarczy wyposażenie zakładu hodowli trzody chlewnej oraz świnie. Wykonawcą technicznym zostanie polska firma Agricon.

"Zgodnie z umową, niemiecka firma dostarczy do KSG Agro sprzęt i inne elementy na potrzeby kompleksu trzody chlewnej w okresie od 16 do 24 miesięcy. Łączna wartość umowy wynosi 12 mln euro, z czego 85 proc. zostanie sfinansowane przez niemiecki bank Landesbank Baden-Wrttemberg w ramach gwarancji Euler Hermes Deutschland-AG" - napisano w komunikacie.

"Dostawa świń (...) o wartości ok. 2 mln euro, zostanie również sfinansowana przez bank niemiecki w ramach gwarancji EKF (Dania). List intencyjny dotyczący tej operacji został już podpisany" - dodano.

W środę spółka poinformowała, że oznacza to, iż nie zostanie wykorzystana opcja finansowania przez agencję COFACE.

W czerwcu KSG Agro poinformowała, że otrzymała gwarancje od francuskiej agencji COFACE na wartą 17,61 mln euro umowę z I-TEK, która miała dotyczyć nabycia m.in. wyposażenia kompleksu hodowli świń. (PAP)

mj/ asa/

d1eitxd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eitxd