Kursł EURPLN utrzyma się pomiędzy 4,2‑4,21 a 4,27 w najbliższych dniach

Warszawa, 23.11.2015 (ISBnews/ Raiffeisen Polbank) - Kurs EURUSD rozpoczął dzisiejszą sesję od próby zejścia pod poziom 1,06, jednak zakończyła się ona niepowodzeniem. Szanse na przebicie tej wartości w najbliższych godzinach zmniejszają lepsze od prognoz wstępne odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług Niemiec. Kurs EURPLN pozostaje stabilny i znajduje się przy poziomie 4,24. Trwa konsolidacja pary na podwyższonych poziomach i wciąż brakuje impulsu do większego ruchu. Prawdopodobnie więc nowy tydzień również upłynie pod znakiem umiarkowanych wahań ponad pasmem wsparć 4,20-4,21, a poniżej 4,27.

Z doniesień krajowych poznamy jedynie stopę bezrobocia (środa), która nie będzie istotna dla notowań. Ważniejsze mogą być ewentualne doniesienia ze sfery politycznej zwłaszcza dalsze wskazówki co do planów odnośnie przewalutowania kredytów w CHF czy planu finansowania ogłoszonych przez nowy rząd działań z uwagi na ryzyko pogorszenia wskaźników długu i deficytu.

Po stronie impulsów zagranicznych ciekawsza powinna być pierwsza połowa tygodnia z uwagi na publikacje wstępnych odczytów PMI dla strefy euro, indeksu Ifo z Niemiec i drugiego odczytu o PKB USA za III kw. W drugiej połowie tygodnia z kolei czeka nas obniżona aktywność na rynku z uwagi na święto w USA w czwartek.

Na pozostałych parach złotowych oczekujemy w najbliższym czasie konsolidacji USDPLN pod barierą 4,0 i chwilowego wyhamowania wzrostów GBPPLN, po tym, jak para pokonała psychologiczny poziom 6,0. W notowaniach kursu CHFPLN prawdopodobnie zobaczymy również wyhamowanie spadków z drugiej połowy ubiegłego tygodnia. Ruch ten był wywołany osłabieniem franka m.in. pod wpływem wypowiedzi z SNB, które przypomniały o tym, że bank pozostaje aktywny na rynku i ogranicza siłę szwajcarskiej waluty. Po dotarciu w okolice 3,90 zniżka pary powinna jednak wyhamować. Ponadto w najbliższych dniach niższej zmienności na rynku walutowym sprzyjać może wyczekiwanie na kluczowe wydarzenia zaplanowane na grudzień: decyzja EBC (3.12), dane z rynku pracy w USA (4.12) i decyzja Fed (17.12).
(ISBnews/ Raiffeisen Polbank)

Źródło artykułu:ISBnews

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)