Trwa ładowanie...

Liczba ofert pracy w internecie wzrasta

Zwiększa się liczba ofert pracy w internecie - wynika z badania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Liczba ofert pracy w internecie wzrastaŹródło: © Eléonore H - Fotolia.com
d4axmia
d4axmia

Zwiększa się liczba ofert pracy w internecie - wynika z badania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Barometr ofert pracy w listopadzie po raz kolejny z rzędu wzrósł. W poprzednim miesiącu w internecie opublikowano blisko 152 tysiące ofert. Jest to efekt poprawiania się sytuacji gospodarczej, a co za tym idzie zwiększania zapotrzebowania na nowych pracowników. Autorzy badania podkreślają jednak, że niezależnie od aktywności gospodarki pracodawcy poszukują pracowników z pewnych zawodów, które są od dłuższego czasu deficytowe pracy. Największy napływ nowych ofert widać w województwach najlepiej rozwiniętych, na czele z mazowieckim i łódzkim, a następnie małopolskim, wielkopolskim oraz dolnośląskim. W dwóch województwach - pomorskim i opolskim - w ubiegłym miesiącu odnotowano spadek nowych ofert.

Patrząc z punktu widzenia kierunków kształcenia, w listopadzie najwięcej ofert pracy było skierowanych do absolwentów nauk społecznych oraz prawniczych, w tym głównie ekonomicznych. Następnie znalazły się nauki ścisłe oraz inżynieryjne, na które zapotrzebowanie wzrasta. Wśród pozostałych ogłoszeń znalazły się te dotyczące zdrowia i opieki społecznej, usług oraz osób z niższym wykształceniem, w tym tych dopiero je zdobywających.

Najmniej ofert skierowanych było do specjalistów w zakresie edukacji i nauk humanistycznych. W listopadzie zmniejszyła się za to liczba ogłoszeń dla stażystów oraz praktykantów. Wyraźnie wzrosła natomiast dla pracowników fizycznych.

(AS)

d4axmia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4axmia