Trwa ładowanie...
d2g218l

Lidl wycofuje produkt ze sklepów. Może "podrażniać jamę ustną"

Lidl, zgodnie z decyzją producenta, wycofuje ze swoich sklepów kałamarnice w puszcze. W opakowaniach mogą znajdować się kryształki soli przypominające kawałki szkła.
Share
Produkt można oddać w dowolnym sklepie, nie ma konieczności okazywania paragonu
Produkt można oddać w dowolnym sklepie, nie ma konieczności okazywania paragonuŹródło: East News, Fot: Tomasz Kawka
d2g218l

Ostrzeżenie dotyczące produktu sieci Lidl wystosował Główny Inspektor Sanitarny. Chodzi o "Sol & Mar Kawałki kałamarnicy olbrzymiej, 3x80 g". Dotyczy to smaków czosnkowego i paprykowego.

Decyzję o wycofaniu produktu z rynku podjął hiszpański producent Conservas Selectas de Galicia S.L. W komunikacie GIS czytamy, że w puszkach mogą znajdować się kawałki soli, które przypominają kawałki szkła. Ugryzienie takiego kryształku może doprowadzić do zranienia w obrębie jamy ustnej - ostrzegają przedstawiciele inspekcji.

Zobacz także: Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

W komunikacie wystosowanym do klientów Lidl informuje, że są naturalnie występujące kryształki soli. "Powstające kryształki to tzw. kryształki struwitu, które mogą tworzyć się w procesie produkcji konserw rybnych, w wyniku połączenia wyrobu rybnego i przylegających do niego resztek wody morskiej. Nagryzienie przez klienta takiego kryształku może doprowadzić do zranienia w obrębie jamy ustnej. Ze względu na możliwe ryzyko klienci powinni bezwzględnie zwrócić produkt i zrezygnować z jego konsumpcji" - czytamy.

d2g218l

Lidl precyzuje również, że wycofanie dotyczy wyłącznie wspomnianych produktów z datą minimalnej trwałości 31.12.2023. "Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl w Polsce, a w szczególności wyprodukowane przez Conservas Selectas de Galicia S.L., nie są objęte wycofaniem" - zapewnia sieć.

Artykuł można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.

    GIS
Źródło: GIS, Fot: mat. prasowe
d2g218l

Podziel się opinią

Share
d2g218l
d2g218l