Trwa ładowanie...

Linie lotnicze JAT Airways zwalniają 40 proc. personelu

Państwowe serbskie linie lotnicze JAT Airways zwolnią od maja 600 pracowników, czyli 40 proc. personelu - poinformował w czwartek dziennik "Veczernje Novosti", powołując się na plan biznesowy opracowany przez rządową grupę roboczą.

Share
Linie lotnicze JAT Airways zwalniają 40 proc. personelu
Źródło: Jupiterimages
d4fiq4o

W przyszłości serbskie linie zamierzają zatrudniać 739 osób, w tym 156 pilotów. Redukcje zatrudnienia mają przynieść 4,4 miliona euro oszczędności.

Linie JAT Airways liczą w tym roku na przewiezienie 1,5 miliona pasażerów, o 11 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Przewidywane wpływy to 16,2 mld dinarów (145,13 mln euro) - o 1 miliard więcej niż w zeszłym roku. Straty mają w tym roku zostać zmniejszone o połowę w porównaniu z rokiem poprzednim, tzn. do 15 mld euro - napisały "Veczernje Novosti".

d4fiq4o

W październiku zeszłego roku serbski rząd po raz kolejny zaktualizował plany utworzenia nowych linii lotniczych. Na razie - jak pisze agencja APA - nie jest jednak jasne, czy plany te doczekają się realizacji. Plan biznesowy dla JAT Airways przewiduje leasing kolejnych sześciu samolotów.

W 2008 roku nie powiodła się próba prywatyzacji serbskich linii lotniczych. W 2011 roku rządowi w Belgradzie nie udało się znaleźć strategicznego partnera dla JAT Airways.(PAP)

d4fiq4o

Podziel się opinią

Share
d4fiq4o
d4fiq4o