Trwa ładowanie...
dfxk2on

Łódź/ Clariant zwiększa zatrudnienie w swoim Centrum Usług Wspólnych

Kolejnych 70 specjalistów chce zatrudnić do końca września w Centrum Usług Wspólnych (CUW) w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim szwajcarska firma Clariant. Łódź ma być europejską siedzibą CUW tej firmy. W sumie do końca roku ma w nim pracować ok. 140 osób.

Share
dfxk2on

Łódzkie Centrum będzie obsługiwało klientów i partnerów biznesowych firmy z krajów Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Będzie to jedno z dwóch tego typu centrów firmy na świecie.

Szwajcarska firma poinformowała we wtorek o rozszerzeniu swojej działalności w Polsce. "Oficjalnie ogłaszamy znaczące rozszerzenie działalności naszego Centrum Usług Wspólnych w Łodzi. Cieszę się, że Polska odgrywa coraz większą rolę w naszej globalnej i regionalnej strategii" - podkreślił prezes Clariant Polska Paweł Pańczyk.

Firma zamierza do końca roku zwiększyć liczbę pracowników Centrum Usług Wspólnych do ok. 140 osób. 70 osób przeszło już pierwszą fazę rekrutacji. Kolejnych 70 ma zostać zatrudnionych do końca września. W 2016 r. firma planuje jeszcze zwiększyć zatrudnienie. Większość zespołu będzie pracowała w Łodzi, pozostali w siedzibie firmy w Konstantynowie Łódzkim, gdzie od ub. roku działa nowoczesna fabryka produkująca koncentraty barwiące na potrzeby rynku tworzyw sztucznych.

dfxk2on

Łódzkie Centrum Usług Wspólnych Clarianta jest częścią nowopowstałej struktury Global Business Service (GBS), umożliwiającej firmie przekształcenie sposobu obsługi procesów transakcyjnych. Działalność centrum obejmuje m.in. całościowo proces rozliczania faktur zakupowych od momentu otrzymania faktury, poprzez jej zaksięgowanie w systemie, aż do rozliczenia.

W 2015 r. jego działalność ma zostać poszerzona o zadania z zakresu logistyki oraz obsługi partnerów biznesowych. W ten sposób będzie ono oferować pełen zakres usług dla oddziałów Clarianta na całym świecie.

Firma poszukuje zarówno absolwentów, jak i doświadczonych specjalistów, którzy biegle posługują się m.in. angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim lub tureckim.

W kwietniu ub. roku firma otworzyła wielofunkcyjny obiekt w Konstantynowie Łódzkim, składający się z hali produkcyjnej, laboratorium, magazynu oraz zaplecza biurowego. Zakład umożliwił podwojenie produkcji koncentratów barwiących, które są niezbędnym składnikiem w procesie wyrobu tworzyw sztucznych. Zatrudnienie znalazło w nim ponad 90 osób.

Clariant jest firmą z sektora chemicznego z siedzibą w Muttenz k. Bazylei. Na koniec 2014 r. zatrudniała ona na całym świecie łącznie ponad 17 tys. pracowników, a w ub. roku finansowym odnotowała sprzedaż na poziomie ponad 6,1mld CHF.

dfxk2on

Podziel się opinią

Share
dfxk2on
dfxk2on