Trwa ładowanie...
pkp cargo
18-11-2013 18:01

Łukasz Boroń zrezygnował z funkcji prezesa PKP Cargo

Łukasz Boroń złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP Cargo ze skutkiem natychmiastowym - poinformowała spółka w poniedziałek w komunikacie. Wskazano, że przyczyną rezygnacji była sytuacja osobista.

Share
Łukasz Boroń zrezygnował z funkcji prezesa PKP CargoŹródło: PAP
d25dd99

dochodzi oświadczenie byłego prezesa #

18.11. Warszawa (PAP) - Łukasz Boroń złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP Cargo ze skutkiem natychmiastowym - poinformowała spółka w poniedziałek w komunikacie. Wskazano, że przyczyną rezygnacji była sytuacja osobista.

"Rezygnacja została złożona Przewodniczącemu Rady Nadzorczej - Jakubowi Karnowskiemu. Do czasu wyboru nowego prezesa przez Radę Nadzorczą spółki, pełniącym obowiązki prezesa PKP Cargo będzie Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych" - napisano w komunikacie.

W weekend media poinformowały, że w poniedziałek Boroń zostanie odwołany ze stanowiska w związku z nieprawidłowościami w zależnej od PKP Cargo spółce Cargowag. Przedstawiciele PKP nie odnieśli się jednak oficjalnie do tych publikacji. W poniedziałek po południu zebrała się Rada Nadzorcza spółki, a po jej posiedzeniu opublikowano komunikat o rezygnacji prezesa.

d25dd99

Były prezes przysłał do dziennikarzy oświadczenie. "Dziś złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu PKP Cargo. Moja misja, czyli wprowadzenie pierwszej w Unii Europejskiej kolei towarowej na giełdę, dobiegła końca. Cieszę się, że mogłem służyć swoją wiedzą i pracą spółce i przyczynić się do sukcesu debiutu PKP Cargo na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cieszę się, że PKP Cargo jest firmą o solidnych fundamentach i że może myśleć o rozwoju na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej" - napisał Boroń. Swoje oświadczenie zakończył podziękowaniami dla wszystkich, z którymi pracował.

Łukasz Boroń był prezesem spółki od lutego 2013 r. Na tym stanowisku zastąpił Wojciecha Balczuna, który złożył rezygnację w styczniu 2013 r. Za kadencji Boronia PKP Cargo zadebiutowały na warszawskiej giełdzie. Debiut spółki przez kierownictwo ministerstwa transportu i władze PKP został oceniony, jako bardzo udany. Na debiucie zarobili też inwestorzy - w dniu debiutu akcje spółki wzrosły o kilkanaście procent. Jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do spółki, PKP Cargo może nie mieć prezesa nawet przez kilka miesięcy. Tyle zajmą zmiany w Radzie Nadzorczej wynikające ze zmiany struktury właścicielskiej spółki oraz rozpisanie i rozstrzygnięcie konkursu na nowego prezesa.

PKP Cargo to największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce i drugi po Deutsche Bahn w Unii Europejskiej. Udział PKP Cargo w krajowym rynku przewozów pod względem wykonanej pracy przewozowej wyniósł po ośmiu miesiącach tego roku 59,18 proc.

d25dd99
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25dd99