ycipk-3l1o7g

Macierewicz i Szyszko: ekwiwalenty i odprawy i wysokie emerytury

Antoni Macierewicz i Jan Szyszko nie mogą narzekać na jakość życia na emeryturze. Mają dobre emerytury, sowite pensje z Sejmu, a jak wynika z ich oświadczeń majątkowych, w ubiegłym roku zainkasowali również po kilkadziesiąt tysięcy złotych z resortów, którymi do niedawna zarządzali – donosi "Super Express".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (East News)
ycipk-3l1o7g

To odprawy i ekwiwalenty za niewykorzystany urlop. Szyszko dostał z tego tytułu 58 tys., zł, a były szef MON – aż 72 tys. zł. Dlaczego tak dużo? Jak ustalił "Super Express", Macierewicz miał prawo po odwołaniu do zachowania trzymiesięcznego wynagrodzenia, gdyż sprawował swoją funkcję dłużej niż 12 miesięcy.

Na pytanie o to, co się złożyło na odprawę i ekwiwalent Jana Szyszki, Ministerstwo Środowiska nie odpowiedziało. W czwartek pisaliśmy, że Jan Szyszko to poseł, który otrzymuje najwyższą emeryturę spośród wszystkich seniorów w Sejmie. Miesięcznie na jego konto wpływa aż 7,3 tys. zł.

Emerytura Antoniego Macierewicza jest niższa, bo to "tylko" 3,1 tys. zł. Do tego dochodzi jednak pensja sejmowa (10 tys. zł).

ycipk-3l1o7g

Obejrzyj: Postulat ekspertów. Taka sama składka na ZUS od wszystkich umów i samozatrudnienia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3l1o7g

ycipk-3l1o7g
ycipk-3l1o7g