Trwa ładowanie...
dowqqgv

Macierewicz i Szyszko: ekwiwalenty i odprawy i wysokie emerytury

Antoni Macierewicz i Jan Szyszko nie mogą narzekać na jakość życia na emeryturze. Mają dobre emerytury, sowite pensje z Sejmu, a jak wynika z ich oświadczeń majątkowych, w ubiegłym roku zainkasowali również po kilkadziesiąt tysięcy złotych z resortów, którymi do niedawna zarządzali – donosi "Super Express".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (East News)
dowqqgv

To odprawy i ekwiwalenty za niewykorzystany urlop. Szyszko dostał z tego tytułu 58 tys., zł, a były szef MON – aż 72 tys. zł. Dlaczego tak dużo? Jak ustalił "Super Express", Macierewicz miał prawo po odwołaniu do zachowania trzymiesięcznego wynagrodzenia, gdyż sprawował swoją funkcję dłużej niż 12 miesięcy.

Na pytanie o to, co się złożyło na odprawę i ekwiwalent Jana Szyszki, Ministerstwo Środowiska nie odpowiedziało. W czwartek pisaliśmy, że Jan Szyszko to poseł, który otrzymuje najwyższą emeryturę spośród wszystkich seniorów w Sejmie. Miesięcznie na jego konto wpływa aż 7,3 tys. zł.

Emerytura Antoniego Macierewicza jest niższa, bo to "tylko" 3,1 tys. zł. Do tego dochodzi jednak pensja sejmowa (10 tys. zł).

dowqqgv

Obejrzyj: Postulat ekspertów. Taka sama składka na ZUS od wszystkich umów i samozatrudnienia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dowqqgv

Podziel się opinią

Share

dowqqgv

dowqqgv