Trwa ładowanie...
d24ua2t
d24ua2t

MAiC, RCB i Podlaski Urząd Wojewódzki podpisały umowę dot. CAR

Podlaski Urząd Wojewódzki, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji podpisały porozumienie dot. rozwoju i utrzymania Centralnej Aplikacji Raportującej. To system umożliwiający raportowanie o zagrożeniach jednostkom zajmującym się zarządzaniem kryzysowym.
Share
d24ua2t

Aplikacja uruchomiona została w wojewódzkich centrach zarządzania kryzysowego 1 września 2013 roku. Obecnie używana jest w wojewódzkich i powiatowych centrach zarządzania kryzysowego oraz na szczeblu centralnym - m.in. w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. System powstał w Białymstoku.

Rozbudowa aplikacji obejmie m.in. integrację z istniejącymi aplikacjami i systemami wojewódzkimi oraz włączanie do raportowania innych urzędów centralnych, kluczowych z punktu widzenia zarządzania kryzysowego. Nowe funkcjonalności obejmują także mechanizm służący do automatyzacji zbierania danych o poszkodowanych, ofiarach oraz stratach w infrastrukturze i mieniu.

"Aplikacja raportująca będzie w gestii Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, ale chodzi o takie raportowanie ze szczebla gmin i ze wszystkich urzędów administracji publicznej i nie tylko, (...) by w RCB i wojewódzkich centrach zarządzania kryzysowego były wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą podejmować działania wyprzedzające sytuację kryzysową - powiedział we wtorek podczas podpisania umowy minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki. Wyjaśnił, że może chodzić np. o zdarzenia związane z sytuacją pogodowa.

d24ua2t

Podziel się opinią

Share
d24ua2t
d24ua2t