Trwa ładowanie...
d47v76d

Mają około setki na karku a wciąż zarządzają

Emerytura nie dla nich. Najstarszemu aktywnemu szefowi do setki zostało już tylko 9 lat. "The Atlantic" opublikował listę najstarszych prezesów dużych amerykańskich korporacji.
Share
Mają około setki na karku a wciąż zarządzają
Źródło: sxc.hu
d47v76d

Pomimo zaawansowanego wieku chcą być w centrum uwagi. Wolą patrzeć na ręce swoim podwładnym. Leciwi staruszkowie to przewodniczący rad nadzorczych, prezesi, szefowie.
Rekordzistą jest Carl H. Lindner, który pamięta Amerykę z początku XX wieku. Swą karierę rozpoczął w czasach wielkiego kryzysu. Wtedy właśnie postanowił pracować na swoim i założył własny biznes. Wśród wymienionych znajdują się również legendarni już Warren Buffett (80 lat) i Rupert Murdoch(79 lat). Pierwszy to guru inwestorów, który odchodzi na emeryturę już wiele lat, ale ciągle odejść nie może. Pozostaje wiąż aktywny i zarabia kolejne miliony.
Ruperta Murdocha, nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Murdoch to australijski wydawca, właściciel jednej z największych na świecie korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej . Do niego należą m.in. pisma The Sun, New York Post, The Times, Daily News, stacje telewizyjne British Sky, wytwórnie filmowe Metromedia, Sky Channel. Od 2005 roku Murdoch jest właścicielem serwisu MySpace. Potentat medialny twierdzi, że ma jeszcze przed sobą wiele lat pracy.

Pełna lista 14 najstarszych szefów dostępna na stronie www.theatlantic.com

d47v76d

Podziel się opinią

Share
d47v76d
d47v76d